islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty20%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty7%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty7%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty7%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty7%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty7%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty7%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty37%Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Empty
MesazhTitulli: Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏    Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ EmptyThu 22 Dec 2011 - 17:42

Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Koha-Ditore-Logo
Pershendetje Redaksi e Kohes Ditore

Ne artikullin e dates 17.10.2011 keni shkruar nje artikull ne lidhje me demtimin e varrezave te deshmoreve ne komunen e vushtrrise shih linkun http://www.koha.net/index.php?page=1,13,73361 i titulluar "Një mjekrosh u vizatoi mjekra martirëve në varrezat e Vushtrrisë"

Me vone doli se per keto vizatime qe nuk ishin bere vetem ne varre por edhe ne mure te shtepive kishte qene nje grup femijesh. Sipas raportit te dhene nga ju keni thene se banoret e kesaj lagjeje kan pare nje mjekrrosh duke i larguar lulet nga varri dhe duke bere vizatime. Une nuk kam bere hulumtim te kesaj ceshtje por dyshoj se puna e mjekrroshit eshte fantazuar nga Koha Ditore.

Koha ditore per kete trillim nuk kerkoi asnjehere falje, por pasi ne Kosove nuk sundon drejtesia perndryshe per kete manimpulim te lajmit koha ditore do te ishte dashur te gjobitej per perhapje te islamofobise.

Tani ne te njejtin rast te dates se sotme shkruan sipas policise "Varrezat e hebrenjve janë dëmtuar nga dy persona me mjekra"


http://www.koha.net/?page=1,13,81561

Sipas Policise kjo eshte bere nga dy persona me mjekrra, Policia nuk ofron asnje deshmi ( Incizim, fotografi, shenja te gishterinjeve) pervec qe prape koha ditore potencon banoret se gjoja ne kushte anonimiteti kan pare dy persona me mjekrra. Krejt kjo duket nje trillim i bere nga qarqe qe kan per qellim perhapjen e frikes nga Muslimanet. Koha Ditore nuk ka qene dhe nuk eshte ne gjendje te kuptoj se muslimanet qe mbajne mjekrra nuk jane perkrahes te nazizmit apo te perdorin simbole qe jane ne kundershtim me parimet islame.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏ Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Idiotizmi gazetaresk i Kohes Ditore‏
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: