islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty96%Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty0%Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty0%Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty0%Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty1%Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty2%Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Unë të besoj O I Dërguari i Allahut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
MesazhTitulli: Unë të besoj O I Dërguari i Allahut   Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptyThu 29 Dec 2011 - 11:30

Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Une_te10
Qabeja është vend I shenjtë.Ajo është ndërtuar nga Hazreti Ademi dhe e restauruar nga Hazreti Ibrahimi.
Meka është vendi I shenjtë që nga koha e njeriut dhe profetit të parë.Këtu janë ngritur panaire të ndryshme, pasi ishte vend I begatë.Në këtë qytet vinin karvanet nga shtetet fqinje dhe qytetet e tjera.
Në një nga lagjet e Mekës ndodhi kjo ngjarje…
Një pasdite kur fëmijët po përfundonin lojën e tyre dhe zogjtë po iknin një nga një në cerdhe,papritur një fëmijë dhe ky ishte Enesi, u nda nga grupi I bashkëmoshatarve.Në vend që të shkonte në shtëpi, u nis drejt tregut.Kur mbërriti pranë kodrës safa, vuri re se një grup njerëzish, të cilët rrethonin një njeri.
Dicka paska ndodhur….”,-mendoi me vete Enesi dhe kureshtja e ftoi t`I drejtohej turmës.
Me t`u afruar, dalloi një njeri.Ai po ligjeronte para njerëzve.
“Po, ky është Muhammedi, I Besueshmi! Cfarë thotë vallë?..” mendoi përsëri me vete.
Enesi u afrua dhe dëgjoi më qartë fjalët e Tij.
-O populli Kurejsh! Nëse u them se pas këtij mali keni armiqtë tuaj që do t`iu sulmojnë dhe do t`iu grabisin mallrat, a do të më besonit?...
Të gjithë njerëzit bashkë me Enesin thanë:
-Të besojmë! Deri tani, nuk na ke gënjyer.Ti je njeri I sigurtë! Ti je më I besueshmi dhe më I rregullti ndër ne!
-Atëherë unë po ju them se, mua më ka dërguar Allahu I Lartëmadhëruar për t`ju udhëzuar në rrugën ë drejtë.
Papritur ra heshtja.Të gjithë shihnin njëri tjetrin të habitur.Kihsin marrë një ftesë të papritur….
Heshtjen e theu Ebu Lehebi, Xhaxhai I Muhammedit a.s, I cili përdori fjalë të rënda e të pahijshme kundër nipit të tij.
Pas këtij qëndrimi të ashpër të Ebu Lehebit, njerëzit nisën të shpërndahehsin, të pavendosur dhe të habitur.Sikur s`po kuptonin asgjë.Vështronin Ebu Lehebin, I cili ngjante I vetmuar.
Muhammedi a.s, zbriti nga kodra Safa dhe hodhi një shikim dasham,irës Enesi që kishte mbetur I cuditur dhe kishte rënë në mendime të thella.
Ai nuk ia ndante vështrimin Muhammedit a.s dhe nga zemra I dolën këto fjalë:
-Unë të besoj, o I Dërguari I Allahut!...


Allahu ju shperbleft per postimin.
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
MesazhTitulli: Re: Unë të besoj O I Dërguari i Allahut   Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySat 31 Dec 2011 - 20:15

Atehere kur zemra e ketij djaloshi e shprehu kete fraze ishn pak ato qe e thonin kete. Tash Unë të besoj O I Dërguari i Allahut 61460 jane zemrat e atyre njemilarde e shtaqinde milion muslimaneve qe e thone kete fjale


NE TE BESOJME O I DERGUARI I ALLAHUT!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
MesazhTitulli: Re: Unë të besoj O I Dërguari i Allahut   Unë të besoj O I Dërguari i Allahut EmptySat 31 Dec 2011 - 22:33

...Allahu ju shperblefte te dashure muliman

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Unë të besoj O I Dërguari i Allahut X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty
MesazhTitulli: Re: Unë të besoj O I Dërguari i Allahut   Unë të besoj O I Dërguari i Allahut Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Unë të besoj O I Dërguari i Allahut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Rubrika islame për fëmijët :: Tregime islame për fëmijët-
Kërce tek: