islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty20%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty7%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty7%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty7%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty7%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty7%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty7%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty37%Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Empty
MesazhTitulli: Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman   Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman EmptyMon 19 Sep 2011 - 10:13

Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Muhamed-300x300

Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman


Falënderimi i takon Allahut të lartësuar, salavatet e selamet qofshin mbi të dërguarin e fundit, Muhamedin, birin e Abdullahut, familjen dhe shokët e tij.

Kujt i drejtohet kjo letër?

Kjo letër i bën thirrje çdo muslimani të gjallë në sipërfaqen e tokës, i cili është i mbuluar me qiellin e Allahut, ha nga furnizimi i Tij, pi nga uji i Tij, është i begatuar me të dëgjuarit, të parët dhe logjikë nga ana e Allahut të Lartësuar.

Kjo letër i bën thirrje të gjithëve. Kush është i afërt apo i largët nga i dërguari i Allahut.

Le të dëgjojnë të gjithë, secili le të dëgjojë të dërguarin e Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!).

Vëlla i dashur!

Mund t’i lexosh këto fjalë e pastaj të mos u kushtosh vëmendje, sikur të jenë koncepte të parëndësishme që kalojnë pranë teje, duke mos medituar e kuptuar ato.

E ndoshta mund t’i lexosh këto fjalë e të mendosh për ato, për domethënien e tyre, e të përfitosh prej tyre çka sheh se mund të jetë e dobishme. Mund të jesh prej këtij apo atij…, por unë konsideroj se je prej këtij grupi të dytë.

Grup ky, i cili e do të dërguarin e Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!). Grup ky, i cili përkujdeset në respektimin e tij (e njëkohësisht që është edhe respekt ndaj Allahut) dhe largimin e asaj që ka ndaluar dhe qortuar.

E rëndësishmja; këto fjalë janë argument kundër teje para të dërguarit të Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) ditën kur e takon atë tek Allahu i Lartësuar.

Ndaj të ftoj, eja me ne… hapi veshët, sytë, gjithashtu mendjen dhe logjikën tënde, në mënyrë që të dëgjosh letrën e të dërguarit tënd (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!), ngase: “Në të gjitha këto, për atë që ka mendje të shëndoshë dhe që i ka vënë re me vëmendje, ka argumente.” Kaf, 37.

O umeti im, binduni!

Allahu i Lartësuar thotë: “Kush i bindet Pejgamberit, ai i është bindur Allahut e kush e refuzon, Ne nuk të dërguam roje kundër tyre.” Nisa, 80.

Po ashtu, thotë: “Çka t’ju jep Pejgamberi, atë merreni e çka t’ju ndalojë, përmbahuni dhe kini frikë Allahun, se Allahu është ndëshkues i ashpër.” Hashr, 7.

A ka prej tyre që logjikojnë e kërkojnë xhenetin?!

A ka kush që kërkon lumturinë e kësaj dhe botës tjetër?!

Umeti i Muhamedit, dijeni se e tërë lumturia qëndron në respektin dhe bindjen ndaj Allahut dhe të Dërguarit të Tij. Allahu i Lartësuar thotë: “E kushdo që i bindet Allahut dhe të dërguarit, të tillët do të jenë së bashku me ata që Allahu i shpërbleu: (me) pejgamberët, besnikët e dalluar, dëshmorët dhe me të mirët. Sa shokë të mirë janë ata!” Nisa, 69.

Ndërkaq i tërë dëshpërimi qëndron në mosrespektim dhe mosbindjen ndaj Allahut dhe të dërguarit të Tij: “Kush e kundërshton Allahun dhe të dërguarin e Tij dhe i shkel dispozitat e Tij, atë e shtie në zjarr të përjetshëm. E për të është një dënim i rëndë.” Nisa, 14.

Secili që dëshiron xhenetin atë do ta fitojë, nuk do të privohet nga ajo askush; me siguri, ky është qëndrim i ehli sunetit dhe xhematit, por kjo nuk mund të arrihet vetëm se me një kusht.

Ky kusht është: respekti dhe bindja ndaj Allahut dhe të dërguarit të Tij në çdo gjë që kanë urdhëruar dhe largim nga gjithë ajo që kanë ndaluar, ashtu siç kanë përmendur dijetarët.

Ndërkaq, kush refuzon bindjen dhe respektin ndaj Allahut dhe të dërguarit, refuzon praktikimin e metodologjisë së tij, nuk mbron sunetin e tij, atëherë s’ka dyshim se vendbanimi i tij është xhehenemi, Allahu na ruajtë dhe mbroftë prej tij!

I dërguari i Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) ka thënë: “I gjithë umeti im do të hyjë në xhenet, vetëm ai që refuzon.” Po kush refuzon?- i thanë të pranishmit. Kush më bindet mua do të hyjë në xhenet, ndërkaq kush s’më bindet, ai ka refuzuar,- u tha i dërguari i Allahut.

Të vërtetën e the o i dërguar i Allahut, o ti i cili nuk flet nga hamendja, paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi ty!

Umeti im, morali im!

Vëllezër të nderuar, morali është mesazhi i të dërguarit të Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!), sjellja e mirë është një veçori më të cilën është cilësuar gjatë tërë jetës së tij dhe është një xhevahir, themel i shpalljes.

I dërguari i Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) ka thënë: “Vërtet, jam dërguar në përsosjen e vlerave morale.” Ndërkaq, Aishja (Allahu qoftë i kënaqur prej saj!) duke e përshkruar atë thotë: “Ishte Kuran i cili ecte në tokë.” Do të thotë ai ishte çdo vepër e mirë, çdo sjellje fisnike, të cilën e do Allahu dhe i dërguari i Tij dhe largohej nga çdo vepër dhe sjellje të cilën e urren Allahu.

Një çast, të lutem!

I dërguari i Allahut të urdhëron me sadaka (lëmoshë), mbajtjen e premtimit, realizimin e marrëveshjeve, sjellje të mirë, uljen e shikimit.

Po ashtu, të urdhëron të mos jesh gënjeshtar, i korruptuar, prishës, dëmtues.

Rezultati dhe dobia e kësaj

Thotë i dërguari i Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!): “Njeriu me moral të mirë mund të arrijë gradën e agjëruesit dhe falësit.” Hadithi është sahih.

O umeti im!

Ju jeni umeti i fundit, ju jeni popull i shpalljes së fundit, jeni popull më i mirë që keni dalë, kapuni fort për moralin tim do të shpëtoni dhe do të jeni të ngritur në këtë dhe në botën tjetër e do të ndihmoheni, e nëse jo, atëherë…,e nëse e braktisni moralin e sunetin tim, atëherë do të humbni e do të shkatërroheni.

O umeti im, përmirësoni dhe bëhuni prej atyre që përmirësojnë!

O umet i Muhamedit, do të kalojë koha e do të vijnë brezat e rinj të mirë që do të përmirësojnë, e brezi i keq që do të shtohet fesadi, ndaj shpërblimi do të jetë nga lloji i punës.

O umeti im!

Nëse bashkëjetoni me të prishurit, mos heshtni!

Nëse bashkëjetoni me ata që vjedhin pasurinë e umetit, mos heshtni, mos heshtni assesi, se përndryshe do të bëheni si ata.

Po çfarë të bëni? Ngrini zërin kundër çdo padrejtësie e ndaj të padrejtëve. Mos u nënshtroni padrejtësisë e të jeni të kënaqur me të, por thoni të vërtetën, qoftë ajo edhe e hidhur.

Ndihmoni atyre të drejtëve, e mos kini frikë: “Më e drejtë është t’i frikësoheni Allahut, nëse jeni besimtarë.”Teube, 13.

Ky umet është ndihmuar me Ebu Bekrin (Allahu qoftë i kënaqur me të!) ditën kur qëndroi kundër renegatëve.

Me imam Ahmedin me rastin e sprovës së krijimit të Kuranit.

Mbetën burra, saqë njëri prej tyre peshonte sa tërë umeti, siç ngjau me gjyshërit tanë sahabët (Allahu qoftë i kënaqur me të gjithë!), brez i mrekullueshëm e i edukuar, të cilët dolën nga shkolla e të dërguarit të Allahut.

Thotë i dërguari i Allahut (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!): “Nëse njerëzit shohin padrejtësinë (apo të padrejtin) e nuk e kapin për dorë, Allahu do t’i dënojë edhe ata.” Sahih.

O umeti im, ju përgëzoj!

O umeti im, mos u pikëlloni e dëshpëroni, mos u nënshtroni, ngase Allahu është me ju, Ai është ndihmës i juaj nëse ju e ndihmoni Atë: “O besimtarë, nëse ju ndihmoni (fenë) Allahun, Ai u ndihmon juve dhe u forcon këmbët tuaja.”Muhamed, 7.

O umeti islam!

E tërë kjo dobësi, ky nënçmim do të ndryshojë e të kalojë në fuqi, krenari dhe ndihmë, vetëm përqendrohuni në të vërtetën dhe mbroni atë, dijeni se gjithmonë fitorja është në anën e Allahut të lartësuar, të dërguarit dhe besimdrejtëve.

Allahu i Lartësuar thotë: “Ata duan ta shuajnë dritën e Allahut me gojët e tyre, po Allahu e plotëson (e përhap) dritën e vet, edhe pse e urrejnë jobesimtarët. Ai (Allahu) është që e dërgoi të dërguarin e vet me udhëzim të qartë e fe të vërtetë për ta bërë mbizotërues mbi të gjitha fetë, edhe pse idhujtarët e urrejnë.”Saf, 8-9.

Po ashtu, thotë: “Ata thonë: ‘Nëse do të kthehemi (prej luftës me beni mustalikët) në Medinë, ai më i forti prej aty pa tjetër ka për ta përzënë atë më të dobëtin’ (ashtu thanë) Ndërsa e tërë krenaria i takon Allahut, të dërguarit të Tij dhe besimtarëve, por hipokritët këtë nuk e dinë.” Munafikun, 8.

Ue selamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu!

Përktheu: Almedin Ejupi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Letër Nga I Dërguari I Allahut Tek Çdo Musliman
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: