islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty96%Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty0%Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty0%Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty0%Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty1%Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty2%Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
MesazhTitulli: Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].    Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 20 Jan 2012 - 10:50

Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Pixel-vfl3z5WfW
Dr.Shefqet Krasniqi - pjese e shkeputur nga emisioni ne "Radio Kosova e
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
MesazhTitulli: Re: Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].    Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyFri 20 Jan 2012 - 14:34

All-llahu te shperblefte me xhennetet me te larta vella Aksa per kete postim --All-llahu na forcofte te gjithe muslimaneve, Dhe mos te bime gracke ne keto shpifjeve te jobesimtareve e munafikave te cilet thone pa kurfare fakti ....
All-llahu e forcofte motren tone e cila eshte e udhezuar -e lumja ajo per veten dhe per burrin e saj Amin

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
MesazhTitulli: Re: Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].    Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptySat 21 Jan 2012 - 8:39


 1. Amin vlla i nderuar. Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. 3349 O Zot na bën që ta njohëm të vërtetën si të vertet dhe ta n'djekim ate, e të pavërtetën si të pavërtet dhe të largohemi prej saj.
  Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. 3349Edituar për herë të fundit nga aksa në Mon 23 Jan 2012 - 10:53, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
MesazhTitulli: Re: Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].    Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. EmptyMon 23 Jan 2012 - 1:50

habi Allahu i bashkoft ymeti e Muhamedit sal'Allahu alejhi ve selem

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty
MesazhTitulli: Re: Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].    Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ]. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ata po na thojne "Vehabist" një keshillë ? - Dr.Shefqet Krasniqi - [ Emocionale ].
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video ligjerata-
Kërce tek: