islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty96%Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty0%Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty0%Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty0%Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty1%Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty2%Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman Empty
MesazhTitulli: Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman   Sahih Buhari Lyerja me parfum para se te shkosh te falesh Xhuman EmptyFri 24 Feb 2012 - 17:10

Ebu Said Hudriu r.a.thote:
"Deshmoj se i Derguari i Allahut a.s. ka thene:
"Gusuli (larja e plote e trupit) diten e Xhuma eshte me i detyrueshem per cdo musliman qe ka mberritur ne moshen e pjekurise.Po keshtu edhe pastrimi i dhembeve me sivak (misvak) edhe lyerja me ere te mire,nese gjen."(Buhari)
[youtube]