islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty20%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty7%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty7%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty7%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty7%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty7%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty7%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty37%Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve Empty
MesazhTitulli: Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve   Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve EmptyTue 11 May 2010 - 17:46

Prindërit duhet të shfrytëzojnë kohën e lirë të cilën e kalojnë në shtëpi për t`u treguar fëmijëve dashuri dhe dhembshuri.Një nga mënyrat është që edhe punët rutine, shtëpiake, dueht shfrytëzuar për të krijuar lidhje sa më të mira mëe fëmijët. Specialitët theksojnë se fëmijët I marrin njohuritë e përgjithshme mbi lidhjet shoqërore nga nëna dhe babai dhe vihet re se të gjithë ata fëmijë të cilët duhen në shtëpi mësojnë ta ndajnë këtë dashuri edhe me të tjerët gjatë jetës së tyre.

Psikologët vënë në dukje rëndësinë e madhe që ka për fëmijët koha e kaluar bashkë me prindërit e tyre dhe këta të fundit duhet ta shfaqin shprehimisht dashurinë që kanë ndaj fëmijëve të tyre. Prindërit nuk duhet të bëjnë dallime në kalimin e kohës së lirë ndërmjet fëmijëve, duhet të shfrytëzojnë më së miri çdo momnet të kaluar bashkë p.sh mund të ndiheni shumë të lidhur më njëri tjetrin edhe kur jeni duke elxuar një libër apo edhe duke bërë punë shtëpie.

Psikologët ë kësaj moshe delikate vënë re që problemet më të thjeshta në zgjidhje I përkasin atij grupi fëmijësh prindërit e të cilëve u kanë kushtuar kohë dhe rëndësi edukimit një më një dhe kanë qenë të rregullt në ndarjen e kohës ndërmjet fëmijëve.
Gjithashtu, psikologët përcaktojnë që edhe mbajtja e kontakteve të rregullta me anë të telefonit qoftë edhe emailit, për ata fëmijë të cilët nuk kanë mudnësi t`i shohin prindërit çdo ditë, ka një ndikim mjaft pozitiv sepse fëmija megjithë mungesën e një prindi e ndjen veten mes një familje që e do dhe përkujdeset për të.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dashuria familjare, mënyra më e mirë për edukimin e fëmijëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: