islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty20%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty7%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty7%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty7%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty7%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty7%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty7%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty37%Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksaja
Motrat islame
Motrat islame
aksaja

Numri i postimeve : 50
Data e regjistrimit : 28/09/2012

Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
MesazhTitulli: Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)   Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 13 Sep 2013 - 10:00

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksaja
Motrat islame
Motrat islame
aksaja

Numri i postimeve : 50
Data e regjistrimit : 28/09/2012

Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)   Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptyFri 13 Sep 2013 - 10:10

Selam alejkum vlla i nderuar Admin un e gjeta filmin me perkthim shqip ne adresen Muslimani.net por 4 pjes por me veshtersi per ta kliku per me shiqu ndoshta ti mundesh te dish si quhet kjo video ne ket adres dhe pastaj mundesh qe ti gjesh te gjitha pjeset tjera apo nuk e di ndoshta nuk gjinden.Si dhe e gjeta ne doylmation disa pjes por nuk e kuptova cilat jan pjeset me radh te radhitura ja linku https://www.dailymotion.com/video/x11efa4_risi-seriali-omeri-r-a-trailer_shortfilms pjeset tjera duke shikuar pposht mund ti gjeni por spo kuptoj si radhiten nese kini mundesi ti gjeni ne ket link te gjitha pjeset ndoshta ti din ti gjejsh, un sa pata mundesi i kerkova i gjeta keto, megjithate un pata deshir qe ti postoj ndoshta ki njohuri per ti gjetur. Allahu ju shperbleft .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)   Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) EmptySat 14 Sep 2013 - 13:06

Ne Daylimotion i ka vendosur vllau jone shemsi pasi jane triler ndersa komplet nuk jane i kan giro.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty
MesazhTitulli: Re: Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)   Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hz.Omer r.a pj.1 (me perkthim shqip)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma serik Islam-
Kërce tek: