islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty96%Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty0%Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty0%Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty0%Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty1%Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty2%Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptySat 9 Jan 2010 - 1:27

Këtu e keni gjith filmin mbi jetën dhe veprën e Ejubit a.s të ndarë në pjesë edhe ky film serik do të rifreskohen linkat e shkakrimit her pas here përshkak të ndryshimit të linqeve.

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip ThumbnailServer2?app=vss&contentid=d25fc7c97e2a36b7&offsetms=330000&itag=w160&hl=en&sigh=yjW9gK7UrsjQTshCQskqHxePTQM:Shkakro-Ejubi as episodi 1

2.Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip ThumbnailServer2?app=vss&contentid=bde9b6f3d8ab2da0&offsetms=1870000&itag=w160&hl=en&sigh=CRXnFOiSkbMhmrwvtLMWafev3zU:Shkakro-Ejubi as episodi 2

3.Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip ThumbnailServer2?app=vss&contentid=e63d7972e242bd38&offsetms=570000&itag=w160&hl=en&sigh=zGI7-BmtJ9Mo4RFY4lllUkmvzWM:Shkarko-Ejubi as episodi 3

4.Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip ThumbnailServer2?app=vss&contentid=05deeffabe3316b9&offsetms=350000&itag=w160&hl=en&sigh=Sgmi82j-Mfv-OgPsdm-fROTrpNI:Shkarko-Ejubi as episodi 4

5.Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip ThumbnailServer2?app=vss&contentid=90911866c4cd74f3&offsetms=375000&itag=w160&hl=en&sigh=jzvAJJAq3DpCvc0_BCI2r5fJ37I:Shkarko-Ejubi as episodi 5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
mexhid
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 6
Data e regjistrimit : 16/09/2010

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 22 Sep 2010 - 22:44

selam nuk osht ka bon atenje serial po thot
The website declined to show this webpage

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyWed 22 Sep 2010 - 22:51

we alejkumu selam po e paskan ndal kete webfaqe kërkojm falje inshallah do ta gjejm dikund tjetër dhe do ta rivendosim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Filmi i Ejubit a.s me titrim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 24 Sep 2010 - 10:16

Episodi i parë
[You must be registered and logged in to see this link.]

Epizodi i dytë

[You must be registered and logged in to see this link.]

Epizodi i tret
[You must be registered and logged in to see this link.]

Epizodi i katërt


[You must be registered and logged in to see this link.]

Epizodi i pestë
[You must be registered and logged in to see this link.]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
mexhid
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 6
Data e regjistrimit : 16/09/2010

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 24 Sep 2010 - 21:45

selam alejkum ketu eshte nje problem kur ti bojsh danwlod nuk del me perkthim shqip por per ta shikuar oline prej google videos eshte me perkthim shqip a mundet te eliminohet ky problem qe kur te danwlodohet te jet edhe perkthimi munsisht allahu ju shperblevt selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 47
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 24 Sep 2010 - 22:05

Normal filmat e postuar nga ne nuk duhet te jene per te downloduar por per ti shikuar.

Prandaj shume filma qe i kemi i kemi postuar vetem per ti shikuar

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip EmptyFri 24 Sep 2010 - 23:34

I nderuar vlla mexhid ki është problemi i këtioj filmi sepse aj që e ka bë përkthimin nuk ja ka ngjitur përkthimin dhe duhet vetëm të shikohet sepse ka shumë punë të ripërkthehet e të vehet për shkarkim me përkthim nëse do të ishe ti i gatshëm apo ndonjë vlla tjetër ta ripërkthen apo tja ngjes përkthimin le të shkrun apo le të më paraqitet ne msn ose në pv unë do tja tregoj procedurën si ta bën do ja spjegoj gjithqka vetëm se unë skam kohë.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip   Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ejubi a.s- Film Serik me përkthim shqip
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma serik Islam-
Kërce tek: