islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty20%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty7%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty7%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty7%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty7%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty7%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty7%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty37%DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
MesazhTitulli: DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>...   DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 27 Jun 2014 - 22:58

Transmetohet nga i dërguari i fundit i All-llahut, Muhammedi, paqja e
All-llahut qoftë mbi të, se ka thënë: “Zoti i Madhëruar ka thënë: “Çdo
vepër e birit të Ademit i takon atij, përveç agjërimit. Ai është për
Mua dhe Unë shpërblej për të. Agjërimi është mburojë (nga epshet dhe
zjarri), prandaj kur të agjërojë ndokush le të mos flasë fjalë të ndyta
dhe mos ta ngre zërin, e nëse dikush e ngacmon apo e sulmon, le të
thotë: Unë agjëroj, unë agjëroj!”.Dhe, pasha Atë në dorën e të cilit është shpirti i Muahmmedit, aroma e
pakëndshme që del nga goja e agjëruesit është më e mirë tek All-llahu
se sa era e miskut. Agjëruesi i përjeton dy gëzime: kur të hajë iftar
gëzohet dhe kur ta takojë Zotin e vet gëzohet për agjërimin e vet (për
shpërblimin)”. (Buhariu dhe Muslimi).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: