islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty96%[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty0%[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty0%[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty0%[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty1%[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty2%[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) Empty
22082014
Mesazh[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR)

[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) 10537435_1456021074667826_6422983764377165337_n Do të vjen një ditë kur të gjithë do të shikojnë në emrin tënd dhe atë do ta gjejnë: Offline (i shkyçur)! 

Të dashurit e tu të presin të takojnë, po ti nuk do të shkosh.

Do të dërgojnë mesazhe në postën tënde, po ti nuk do t’ju përgjigjesh.

Të presin me orë të tëra nëpër rrjete sociale, mirëpo ti, thjesht nuk ju përgjigjesh!

Statusi yt gjithë është: Offline (i shkyçur)!

Atë ditë do të ndërpriten të gjithë aktivitetet e tua në një numër të caktuar, sepse ti je larguar nga kjo dynja!

S’do të kesh mundësi të përgjigjesh në asnjë thirrje apo të komentosh në asnjë status.

Madje, s’do të kesh mundësi të përmirësosh gjë, apo të kërkosh falje, për atë që e bëre një ditë prej ditëve dhe tjetrit i bëre padrejtësi.

Ti nuk do të jesh me ne.. ti je atje, në një gropë të ngushtë!

Pa shok, i vetëm, i mjerë! 

Ndoshta pendohesh për veprat që të ikën apo ndoshta ato të shoqërojnë!

Ike nga ne, dhe nga ti nuk na mbeti gjë, përveç asaj që e shkruan duart e tua!

Për këtë arsye, ki kujdes që shkrimet e tua, të jen vepra të mira dhe të vazhdueshme për ty në varr.

Çdo njeri do të llogaritet për veprat e tij!

Shpejto tani të ndryshosh dhe të përmirësohesh, sepse shumë thjesht, tani je: Online (i kyçur)!! 

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR) :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] DO TË VJEN DITA KUR DO TË JESH OFFLINE (I SHKYÇUR)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: