islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty96%[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty0%[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty0%[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty0%[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty1%[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty2%[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën Empty
12092014
Mesazh[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën

[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën (u84u)Palma Gjatë mbretërisë së Uthman Ibn Afan radijAllahu anhu, çmimi i drunjëve palma arriti në 1000 Dirhemë.
Usama Ibn Zejd radijAllahu anhu preu një dru, e mori mbështjellësin e tij (zhardhok i ngrënshëm, që gjendet në fundin e sipërm të trungut të palmës) dhe me të e ushqeu nënën e tij.
Njerëzit i thanë: "Pse e bëre këtë duke e ditur se çmimi i drurit arrin në 1000 Dirhemë?”
Othmani radijjAllahu anhu tha: “Nëna ime më kërkoi t’ia sillja thelbin e drurit, dhe nuk mund të refuzoj të bëj diçka për nënën time kur ajo më kërkon e që mund t’ia sjell.”

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull historik] Një histori shumë e bukur se si duhet ta respektosh nënën

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: