islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty96%[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty0%[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty0%[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty0%[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty1%[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty2%[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
MesazhTitulli: [Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s   [Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 2 Nov 2014 - 19:27

[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Energy-beam-264x177 Ibn Abbasi r.a thotë: “Një ditë i Dërguari i Allahut s.a.v.s ishte duke ndejtur me ne, ndërsa me atë ishte Xhebraili a.s , kur për një moment sipër kërciti diçka. Xhebraili ngriti shikimin e tij drejt qiellit dhe tha: “Kjo i hapi dyert e qiellit të cilat deri tani nuk janë hapur asnjëherë.
Prej tyre u lëshua meleku i cili erdhi tek i Dërguari i Allahut dhe i tha: “Gëzohu me dy drita o Dërguari i Zotit, këto drita nuk i ka pasur asnjë i dërguar para teje, ndërsa ato janë: “Sureja Fatiha dhe dy ajetet e fundit të sures El-Bekare (ameneresulu).

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: