islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty96%[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty0%[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty0%[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty0%[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty1%[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty2%[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Empty
03112014
Mesazh[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë

[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë Islamofobi-264x119 Gratë muslimane të Belgjikës flasin kundër përjashtimit social për shkak të praktikimit të fesë së tyre.
Hind është një grua 31-vjeçare marokene që jeton në Bruksel, e pa punë. Ajo është një muslimane e mbuluar me perçe.
” Unë jam duke kërkuar për një punë … dhe këtu në Belgjikë ka një ligj të ri që nuk mund të punojnë femrat me perçe”, ka thënë Hind, e cila nuk ka dashur të zbulojë mbiemrin e saj. ” Ne detyrohemi ta heqim perçen që të punësohemi.”
Ligji që ndalon perçen hyri në fuqi në Belgjikë në vitin 2011. Gratë e mbuluara kundërshtuan ligjin, i cili ndalon veshjen që fsheh identitetin në vende siç janë parqet dhe në rrugë.
Por në vitin 2012, Gjykata Kushtetuese e Belgjikes ka refuzuar ankesat dhe vendosi se ky ndalim nuk i ka shkelur të drejtat e njeriut.
Esma, një mjeke 31-vjeçar marokene, tha për Agjencinë Anadolu se për gratë ka tendenca që të përjashtohen nga shoqëria në Belgjikë edhe nëse mbulohen me shaminë tradicionale.
”Kur ne diplomojmë dhe kur kërkojmë ndonjë punë, ata kërkojnë nga ne që të mos mbulohemi, “tha ajo. ” Nuk është e lejuar në shumë aktivitete të veshin shaminë, “tha ajo.
Hind dhe Esma janë dy nga qindra gra muslimane të cilat u mblodhën të dielën në Bruksel për të protestuar kundër islamofobisë dhe vdekjes misterioze në qelinë e tij të burgut, më 15 shtator 2014, të një njeriu me prejardhje nga Lindja e Mesme.
Burimi: World Bulletin
Për Brezin e Ri: M. Yvejsi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë :: Komentet

No Comment.
 

[Islamofobi] Islamofobia kërcënon të drejtat e muslimanëve në Belgjikë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Islamofobi-
Kërce tek: