islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty96%[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty0%[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty0%[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty0%[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty1%[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty2%[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Empty
MesazhTitulli: [Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar   [Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar EmptyFri 19 Jun 2015 - 2:20

[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Ramadan-arab-touristss-605x370
17.06.2015 

Qyetaret e Stambollit kanë qenë të zënë ditët e fundit, pasi po pergatiten per ta pritur Muajin e Shenjte te Ramazanit. Ky muaj, i cili vecohet me agjerim, bamiresi, lutje dhe vetekontroll, shoqerohet me ritmet e zhurmshme te ketij metropoli, i cili ben me te veçante atmosferen.
Fetarisht, muaji i Ramazanit shenon zbritjen e Kur’anit profetit Muhamed (a.s) ne vitin 622, dhe prej ketu fillon kalendari islamik
Agjerimi i Ramazanit do te jete kenaqesi e miliona qytetareve te Stambollit, te cilet kane vendosur ta sfidojne urine dhe etjen ne keto dite te nxehta dhe te gjata vere.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Asirlik-tatlarr
Ne Stamboll organizohen aktivitete te shumta, ku njerezit gjejne kenaqesi, si ne kohet e vjetra


Ramazani fillon neser me daten 18 qershor, ndersa taravite e para mbahen sonte ne mbremje, dhe vazhdojne gjate tere muajit te shenjte.
Te gjitha komunat e stambollit kane zhvilluar aktivitete per iftare te ndara per t’u sherbyer qindra njerezve ushqime nga me te ndryshmet, por edhe per tu dalur ne ndihme atyre qe jane ne nevoje.
Vetem komuna Uskudar do te sherbej rreth 7000 ifare rregullisht, dhe ate, ne nje atmofere te embel prane detit.
Ndersa komuna Zeytinburnu do te ofroj iftare te rregullta per 50.000 persona, per 30 dite me radhe.
Edhe furrat e bukes po pergatiten per specialitetin e Ramazanit, qe ne Turqi njihet si “pide”, nje lloj i vecante buke me fare te zeze, mjaft e popullarizuar ne Ramazan.
Hurmat jane nje tjeter simbolike e Ramazanit, dhe vijne ne treg ne forma te ndryshme, dhe cmime te ndryshme.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar Uskudarr
Ramazani, thone banoret e Stambollit, eshte mundesia me e mire te jemi afer njeri tjetrit, te leme anash hallet e perditshmerise, dhe te behemi bashke per te shijuar embelsine e besimit, unitetit dhe meshires. /MESAZHI/

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Ramazani nëpër botë] Ramazani ne Stamboll, siç nuk keni dëgjuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Kërce tek: