islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty96%[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty0%[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty0%[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty0%[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty1%[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty2%[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
MesazhTitulli: [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani   [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 4 Jul 2014 - 2:24

[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Muslimanet-e-kines-239x198
Autoritetet në Turkestanin Lindor (Xinjiang) në Kinë kanë ndaluar studentët dhe mësimdhënësit që të agjërojnë muajin e shenjtë të Ramazanit, duke shtypur edhe më tej liritë fetare të popullsisë myslimane ujgure. Mediat locale njoftoi gjithashtu se anëtarët e partive, mësuesit dhe të rinjtë nuk mund të angazhohen në agjërim të Ramazanit. Turkestani Lindor, një prej të burimeve më të pasura minerale në botë është i rëndësishëm për të plotësuar nevojat energjetike të Kinës. Analistët thonë se pavarësisht nga pasuria e saj minerare dhe miliarda dollarë të investimeve, shumë të ardhura kanë shkuar në shumicën kineze “Han”, duke nxitur zemërim në mesin e ujgurëve. Grupet e të drejtave të njeriut ankohen se ujgurët – të cilët flasin një dialekt turk – janë shkëputur nga zhvillimi ekonomik, sepse ata përballen me diskriminim në punësimin. Rreth 200 persona kanë vdekur në trazirat në Turkestanin Lindor në vitin e kaluar, thonë burimet nga qeveria. Politikat shtypëse të qeverisë në Turkestanin Lindor, duke përfshirë edhe kontrollet mbi Islamin, kanë provokuar trazira, një fakt që Pekin e mohon. /mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Kërce tek: