islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty96%Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty0%Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty0%Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty0%Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty1%Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty2%Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
MesazhTitulli: Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah   Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 27 Feb 2019 - 23:38

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Muhamm10Zjarri kishte filluar ta merrte veten e të ndihej zhur ma e ndezjes së tij në tërë dhomën time. E unë e ulur në një qoshe të kolltukut mendoja, mendoja aq shumë sa që mendimet shkonin e vinin vërdallë. Mendoja  për njeriun më të dashur, për personin më të bukur dhe më me vlerë në fytyrë të tokës. 
Mendoja për njeriun i Cili tërë  jetën e tij e kaloi për ne, për ymetin e tij. Për njeriun më të fortë ani pse nganjëherë trupi i Tij ligej e dobësohej nga mundimet dhe uria që kishte, mundim ky i cili e bëri më të fortë dhe më durimtarë përballë sprovave që i vinin. Për  personin, ku netët e Tij i kalonin duke adhuruar Krijuesin e tij, ku ky adhurim bëhej çdoherë me lot në sy, dhe e di çfarë lutej?! Lutej që ti të ekzistosh sot, që ti dhe unë të  jemi në këtë botë siç jemi tani, me fenë më të bukur dhe me krenarinë më të madhe që mund ta ketë ndokush. 
E ky njeri ishte Muhamedi, paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të!E di, në mendjen tënde shtova paksa huti, se si ka mundësi që një njeri që nuk e ke parë ta duash dhe të të mungoj?! Po është e vërtetë, e dua më shumë se vetën, dhe se zemra ime ndjenë mall sa herë që përmendet emri i Tij, ngase edhe ne ishim në mesin e atyre që ai na donte dhe i mungonim, edhe pse asnjëherë nuk na kishte parë. Lutej, qante, mundohej vetëm për ne. Ky ishte i dërguari i Allahut... Edhe unë tani lutem, lutem që një ditë ta shoh, së paku edhe një gjysmë sekonde, të e shoh atë fy-tyrë të ndritur, që lexova dhe mësova për ty se si dukeshe. Shpresoj që vendtakimi ynë i parë të jetë Xheneti, ku do vrapoj mes turmës së njerëzve vetëm që të të shoh Ty. E unë deri atëherë lutem...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Meditime Islame-
Kërce tek: