islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty20%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty7%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty7%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty7%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty7%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty7%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty7%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty37%Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 39

Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
MesazhTitulli: Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi.   Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 28 Feb 2019 - 16:13

O njeri o gabimtar,
Nis pendohu sa me par,
Ruju tkeqes more vella,
N'rrug tshejtanit ti mos shko.

Se shejtani te mashtron,
Jeten tende ta shkatron,
Dhe imanin ta dobson,
Ne pun tkqia te udhzon.

Ky shejtani shum i vshtir,
T'keqen ta ben ty te mir,
T'lutem zot mu mem ndihmu,
Prej shejtanit me u largu.

Ja rabi o Zoti jon,
Syt e mi Zot po lotojn,
I shqetsuar jam Rabbi,
Si do dalim para ty.

Si te duash me shpeto,
Sa me shpejt ti me u pendu,
punt e djallit me u harru,
dhe namazin me fillu.

Ty te lutem zoti jon,
Kam gabuar pergjithmon,
Nqofte se zot ti nuk me fal,
Jam i humbur pergjithmon.

Zoti thot o robi im,
Un ta fala at gabim,
Prej shejtanit me u largu,
Punt e kqia nuk i du.

Besen ta jap Zot un ty,
Me shejtan punt si perzi,
Dot bej un Zot qka don ti,
Me fal mue ja Rabbi.

Dot bej un Zot qka don ti,
Me fal mue Rabbi,
Dot bej un Zot qka don ti,
Me fal mue Ja Rabbi.

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tekste Ilahijesh-
Kërce tek: