islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty20%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty7%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty7%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty7%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty7%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty7%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty7%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty37%Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Empty
04032019
MesazhTë qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore)

Humore gazmore
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) Nasrad10Një polic po e ndal një njeri e po ngërmohet:
- O qorr, a nuk po e sheh dritën e kuqe n’semafor a?- Po mor burrë po ty nuk t’pash.Një nxënës i sapoardhur në klasën e re pyetmësuesen: “Mësuese a dënohet dikush për diçka qënuk e ka bërë»? - jo asnjëherë, përgjigjet mësuesja.Atëherë se besoj se do të më dënoni për detyrat që
nuk i kam bërë.
E pyesin njërin se çfarë ushqimi preferon?Ushqimin e detit - thotë ai.Çka më shumë prej ushqimit të detit?“Valla flija n’pllazh ta kënaq shpirtin”.
Disa të rinj e panë Nastradinin që ishte mbështetur tek stalla e gomarëve dhe donin ta tallnin.Njëri më i shkathët i thotë: - “Ku je o Nastradin,baba i gomarëve”Nastradini i përgjigjët: - “Po ti mor bir pse paskedalë prej stalle”?
Ishin futbollistët e një skuadre në dhomën e zh-veshjes kur papritur bie telefoni, e hap futbollisti:
Gruaja:- Alo burri im, të mora për të të thënë që tablej atë telefon që kushton 100 euro?- Po ti bleje një telefon 200 euro moj grua.- Ua shumë faleminderit, po varësen e floririt qëkushton 1000 euro?
- Po merre, pse jo.- Ua shumë faleminderit, por kam dhe një kërkesëtë fundit, atë makinën qe kushtonte 25 mije euro do ta marrim?- Po pse 25 moj, shtoi dhe 5 të tjera dhe porosite.
- Ua faleminderit shumë. Dhe ja mbyllë telefonin.Futbollisti lë telefonin te stolat dhe thotë: I kujt ishte ky telefoni këtu?
Cingëron telefoni..!!! Ora 12 e natës. Qohet i zoti ishtëpisë e hap telefonin.: - Alo! M’fal mos është numri 22-222 ? - Jo gabim keni thirre, ky është numri 222-22 - Ok, m’fal që ta nxira gjumin! - Jo s’ka problem edhe ashtu isha tu u zgjua, se bëri telefoni!Vjen një zonjë me djalin e saj në stacionin policorëdhe i thotë policit:
- Dua që djalin tim ta punësoni si polic.- E pse?- pyet polici.
- Sepse është shumë budalla- thotë zonja.- Në rregull, dëshmojeni këtë!- kërkon polici.- Djali im, zbrit poshtë dhe dil jashtë shiko a e kenënën atje! - thotë zonja.Djali niset dhe del jashtë...
- Vërtet qenka budalla   pohon polici  ka mundur të shikojë për dritareje!
Një natë gruaja u zu me Nastradinin, i dha të shtyrë dhe e rrokullisi nëpër shkallë. Komshiu e ndjeu zhur mën dhe të nesërmen e pyeti Nastradinin.
-Çfarë ishte gjithë ajo zhurme dje?-Asgjë, vetëm se gruaja ime hodhi xhaketën ngashkallët.
-Çfarë, një xhaketë e vetëm bëri aq shumë zhur më?-Brenda saj isha edhe unë, - tha Nastradini.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore) :: Komentet

No Comment.
 

Të qeshim së bashku me disa barcoleta (Gazmore)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: