islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Gazmore(Humor) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Gazmore(Humor) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Gazmore(Humor) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Gazmore(Humor) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Gazmore(Humor) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Gazmore(Humor) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Gazmore(Humor) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Gazmore(Humor) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Gazmore(Humor) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Gazmore(Humor) EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Gazmore(Humor) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Gazmore(Humor) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Gazmore(Humor) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Gazmore(Humor) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Gazmore(Humor) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Gazmore(Humor) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Gazmore(Humor) EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Gazmore(Humor) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Gazmore(Humor) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Gazmore(Humor) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Gazmore(Humor) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Gazmore(Humor) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Gazmore(Humor) EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Gazmore(Humor) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Gazmore(Humor) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Gazmore(Humor) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Gazmore(Humor) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Gazmore(Humor) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Gazmore(Humor) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Gazmore(Humor) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Gazmore(Humor) EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Gazmore(Humor) EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Gazmore(Humor) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Gazmore(Humor) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Gazmore(Humor) EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Gazmore(Humor) Empty96%Gazmore(Humor) Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
Gazmore(Humor) Empty0%Gazmore(Humor) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Gazmore(Humor) Empty0%Gazmore(Humor) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Gazmore(Humor) Empty0%Gazmore(Humor) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Gazmore(Humor) Empty1%Gazmore(Humor) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Gazmore(Humor) Empty2%Gazmore(Humor) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
11062022

Gazmore(Humor) Bilbil10
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 175
27052022

Gazmore(Humor) Rruga_10
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 93
24052022

Gazmore(Humor) Nasrad13
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 159
24052022

Gazmore(Humor) Nasrad12Njëherë hoxhë Nastradini u ngjit në faltore, për të predikuar dhe tha: “Besimtarë, a e dini se ca do t’u them” Ata iu pergjigjën: “Jo, nuk e dimë.” Ateëherë hoxha tha: “Kur ju nuk e dini, atehërë, c’mund t’u flasë” Me këto fjalë, ai zbriti nga faltorja, dhe shkoi në punën e vet. Herën tjetër ai hipi përsëri në faltore dhe u drejtoi të njejtën pyetje, njerëzit iu përgjigjën : “E dimë.”...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 157
24052022

Gazmore(Humor) Nasrad11Disa të rinj e panë Nastradinin që ishte mbështetu r tek stalla e gomerëve dhe donin ta tallnin. 
Njëri më i shkathët i thotë:– “Ku je o Nastr adin, baba i gomerëve” Nastradini i përgjigjët: – “Po ti mor bir pse paske dalë prej stalle”?
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 147
13032019

Gazmore(Humor) Cobani-384cyr8temkx7sioxu52wwBuzeqeshuni pak  -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?
Kishte qene nje djalosh i menqur, mirepo shkolla nuk i shkonte fare .
Dinte shume gjera, mirepo shkollen nuk e donte…
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 790
04032019

Humore gazmore
Gazmore(Humor) Nasrad10Një polic po e ndal një njeri e po ngërmohet:
- O qorr, a nuk po e sheh dritën e kuqe n’semafor a?- Po mor burrë po ty nuk t’pash.Një nxënës i sapoardhur në klasën e re pyetmësuesen: “Mësuese a dënohet dikush për diçka qënuk e ka bërë»? - jo asnjëherë, përgjigjet mësuesja.Atëherë se besoj se do të më dënoni për detyrat që
nuk i kam bërë.
E...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 916
25022019

Një natë njeri del nga një lokal i pirë tapë!
Merr rrugën për në shtëpi dhe në një kthesë përplaset me një
murgeshë; e merr murgeshën, i fut një grusht dhe e plas në tokë,
sa pa u ngritur mirë ajo ky i fut dhe nja ca shqelma të tjera në bark dhe
në fytyrë sa ajo s'po lëvizte më nga vendi... dhe i thotë:
-O BATMAN, po të dija më të fortë more!
***
2 policë pasi kishin sekuestruar një arkë me bomba, po e çonin në
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 653
11112014

Gazmore(Humor) Images?q=tbn:ANd9GcSJxQBh0ZEuMIn0dNzN8Bla2oD7Tg8dJ5dmIg5MiCpy_UnyFxHU
FJALËT
-Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse
burrat sa gjysma e tyre?
-Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t'ua shpjegojmë
nga dy herë.
Burri: Si?

SHPENZIMET - QËLLIMI
-Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht
je i dehur!
-Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1194
24022014

Gazmore(Humor) Images?q=tbn:ANd9GcTqAiBaKPnPMXolSJB_gLFw3dpjk3a_W25rzd4T2oUPpcOpqLXs5w
Doli Nastradini jashtë qytetit, në varreza, dhe po shëtiste, por kur i pa tek vinin disa kalorës, u fsheh në kaçuba. Ata kur u afruan, e zbuluan ku ishte, dhe e pyetën: — Çka po bën ti këtu?! — Kurrgjë. Unë jam i vdekur, por vetëm kam dalë në ajër të pastër! — tha dhe mori drejt varreve që...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1206
23022014

Gazmore(Humor) Images14
Nasradini para vdekjes la nje shaka, Gruas iu drejtua dhe keshtu i tha: Nasradini: Degjo, moj grua, keshtu me lot ne sy nuk mundem te shikoj ty, andaj shko vishu si ne nuseri, vishi ato qitajne te bukur lahuri. Rregullo vetullat, syte beri syrmeli, pastaj eja ketu prane meje rri! Gruaja: Nuk te kuptoje, hoxhe efendi, keto fjale qe me thua. Pse...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1123
22022014

Gazmore(Humor) Images13
Pasi u falë Nasradini doli nga Xhamia por nuk i gjeti këpucët e tij.. Dhe filloi të bërtasë me zë të lartë duke thënë: ''Betohem në Allahun nëse nuk mi sjellni këpucët e mia, do të veprojë ashtu siç veproi babai im !!!'' Njerëzit u tubuan rreth tij dhe të habitur e pyetën: ''Si paska vepruar babai yt?'' Ai ua ktheu sërish duke i kërcënuar: ''Ose...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1014
21022014

Gazmore(Humor) Images12
Nasradini mberrini ne nji qytët me fitue dishka, prandaj filloi me mbajte vase ne nji xhami. Kur u ngrys, kerkuj nuk i ra në mend me I dergue darken.Si mbramja e pare kaloi edhe e dyta. Mbas nja dhjet ditesh, ne nji vase ai permendi se i derguemi i Allahut - Isaja (as) ndodhet ne katin e katert te qiellit. Te pragu i xhamise iu afrue nji njeri...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1165
20022014

Gazmore(Humor) Rs_25510
Njeriu që ka çka të thot, por ka pak turp, është shkrimtar.
Njeriu që ka çka të tregoj, por ka pak turp, është artist.
Kurse njeri që nuk ka çka të thot as të tregoj, por nuk ka turp dhe tan kohën thot dhe tregon gjëra, ai është shfrytëzues i rrjeteve sociale.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1119
19022014

Gazmore(Humor) Endra_10
Njëherë Nastradini i kërkoi gruas bukë. Ajo i solli një copë të madhe dhe ia vuri përpara. - Grua, i tha Nastradini, më jep pak djathë. Djathi ësthë ushqim i mirë, ai të hap oresksin, të shton gjakun dhe të permirëson shikimin. - O Zot ! u përgjegj gruaja, djathi mbaroi, nuk ka mbetur asnjë copë. - Më mirë që ka mbaruar, tha Nastradini. Djathi...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1052
18022014

Gazmore(Humor) Nastraddini.Një ditë Nastradini së bashku me djalin e tij u nisën që të shkonin në një fshat. Djalin e la që të hipte në gomar e vet ecte këmbë. Ata i takuan ca njerëz dhe thanë:

“Sa çudi e madhe në këtë kohë. Shikoni se si djali ka hipur në gomar, e babain e tij plak e të moshuar e ka lënë të ecë në këmbë!”

Djali i dëgjoi dhe i tha Nastradinit:

“O baba, a nuk të thashë hip ti? E kur hipi Nastradini, ndërsa djali...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1145
16022014

1- Çka din për gjeneralët më të njohur të luftes së parë botërore?
Përgjigjja: Që të gjithë kanë vdekur.

2- Nëse dikush ta jep një portokall, çka i thua?
Përgjigjja: I them qëroma mundësisht?!

3- Çka kanë bërë Romakët pasi kanë kaluar detin mesdhe?
Përgjigjja: I kanë terë (tharë) rrobat.

4- Kush është më larg, Australia apo Hëna?
Përgjigjja: Australia, sepse Hënën e shohim, ndërsa...
 
nga rezarta - Komentet: 1 - Shikime: 1067
11022014

Gazmore(Humor) Nasrad10 Xhabir efendiu: Hoxhë efendi, ma jep mua sot gomarin?
Nasradini: Gomarin e kam çuar në shkollë Xhabir efendi.
Xhabir efendiu:Ç'thua ti! Ne nuk po dërgojmë dot fëmijët në shkollë. Ç'punë ka gomari yt atje?
Nasradini: Ndihmon mësuesin,kur ai nuk di ndonjë gjë!
Xhabir...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1316
13122013

Gazmore(Humor) 2013-112Arif efendi,ky dordoleci yt nuk pershtatet me standardet europiane...
Po pse o hoxhe?
Pa shiko! Ky s'paska te drejte fjale...
Ti ia paske qepur gojen..
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1157
01112013

PAK RELAKS..

Emertimi i femiut te poaslindu

Erdh nji person te Hoxha e i tha: Hoxh me ka lind nji femi te emertojm( tia vendojm emrin)
Hoxha: Inshaallah te jet nga vepermiret. Le te jet Muhammed
Personi: Jo.. emer tjeter?!
Hoxha: Ahmed le te jet.
Personi: Jo... le te jet me origjinal!!
Hoxha: Si origjinal?!
Personi: Pra te jet ne Kuran, por te mos e ket askush.
Hoxha: Ather pra le te jet Firaun, ki emer shte ne Kuran, dhe nuk e ka askush ket emer si dhe eshte origjinal.
Pregatiti: Uzeir Ibrahimi.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 1 - Shikime: 1320
21102013

Gazmore(Humor) NasrattinNjë ditë gjatë muajit të Ramazanit, para perëndimit të diellit, një njeri deshi që ta përqeshte Nastradinin dhe e pyeti për orën. Nastradini nuk e përfilli pyetjen se ishte i zënë dhe nuk deshi që t’i përgjigjej pyetjes së tij, e mes tyre u zhvillua biseda në vazhdim:
Burri: Sa është ora o zotëriu plak?
Nastradini: E kamë vetëm një orë.
Burri: Nuk e mendova atë,...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1081
06102013

Gazmore(Humor) NastradiniNjë ditë Nastradini u takua me një person të cilin nuk e kishte njohur kurrë më përpara.
Nastradini fillloi të bisedonte me të sikur të ishin shokë te vjetër. Kur burri deshi të largohej e pyeti Nastradini:
“Më fal zotëri, unë nuk e kam njohur zotërinë tate më përpara, e kush je ti? Si quhesh?” Burri i tha:
“E si po bisedon pra me mua në këtë mënyrë sikur të...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1587
01102013

Gazmore(Humor) Smiley-face
#1 – Nuk mundesh t’i lash sytë me sapun!
#2 – Nuk mundesh t’i numërosh qimet e flokëve!
#3 – Nuk mundesh të marrësh frymë përmes hundës duke e pasur gjuhën jashtë!
#4 – Sapo e provove pikën #3!
#6 – Kur iu ktheve pikës #3, vërejte se është e mundshme, veçqë dukesh si qen!
#7 – Tani po buzëqesh,...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1056
01102013

Gazmore(Humor) Miu_qe10Ka qenë një kohë kur minjtë,të cilët duan të provojnë gjithçka, hanin edhe librat.
Tani nuk ndodh më, pasi me gjithë ato mbeturina të gjërave të mira që gjenden në plehra,do të ishin budallenj po të hanin letra.
Pastaj sot ka aq shumë libra, sa edhe po të brehet një prej tyre, bota përsëri vazhdon të ecë përpara. Por në kohën e përrallës sonë, librat ishin gjëra të çmuara. Nuk kishte kinema, as disqe, as kaseta dhe aq më pak televizor...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1335
01102013

Gazmore(Humor) Papaga10Është më e rëndësishme të dish të flasësh apo të dish të mendosh? Para se të përgjigjeni,dëgjoni këtë histori. Një burrë kishte një papagall folës të bukur që thoshte fjalë pa kuptim. Një prej fqinjëve ia kishte zili dhe shumë herë umundua t'ia blinte.
"Mund të më japësh çfarëdo shifre, i dashur", thoshte çdo herë i zoti i papagallit, "por këtë zog nuk do ta shes kurrë, as ty e as ndonjë tjetri!". Një ditë fqinji erdhi përsëri me një rosë...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1306
25072013

Gazmore(Humor) 1069178_532666383455873_2064425367_nNasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan!


Për çdo ditë që do të agjoroj,do të hedh nga një gur në këtë qyp,kur të bëhen tridhjetë gurë,do të thotë se Ramazani ka mbaruar...

Djali i Nasradinit e sheh qypin dhe thotë: Më duket se babai nuk e mbushi dot qypin me gurë,haa,!..
Pa ta ndihmojm pak dhe të shohim se çdo të ndodhë!..

Një Xhemat e pyet Nasradin Hoxhën:...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1178
05012013

Gazmore(Humor) 150992_42397191_1357270615Desha të blej një celular nga Kina, i shkrova kinezit e ai mu përgjigj:

- Çmimi është 99,99 Dollarë.

Me gjasë në tastierë nuk i punonte as 1-shi e as 0-roja. Nejse ...

- Si bëhet pagesa i thash. Ai më tha:

- Ti celularin e ke parë në foto, pagesën e bënë në xhirollogari dhe t’a dërgojmë.

- Si më garantoni për këtë – i thash unë. Më tha:

- Nëse na beson ...!

- E po mirë, edhe...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1223
12122012

Gazmore(Humor) Barber_femija
Berberi i pëshpëriti një myshteriu në vesh; ky fëmijë, është fëmija më i marrë në botë. Prit pakë dhe unë do ta vërtetoj këtë.

Berberi vendosi 3 euro në njërën dorë të fëmijës, ndërsa në dorën tjetër 10 euro.

Fëmija i mori 3 euro dhe shkoi.

Berberi ia ktheu: A të thashë që ky fëmijë nuk mëson asnjëherë, dhe gjithmonë e përsërit të njëjtën.

Pasi myshteriu doli nga lokali, takoi fëmijën duke dalë nga një shitore e ëmbëlsirave, dhe...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1348
09122012

Gazmore(Humor) Pictur18

Grua!Erdhën përsëri për kafe e muhabet!....
...Jam shumë i lodhur.Dua të shtrihem e të çlodhem prandaj shko e nisi komshinjtë.
Më falni vllezër por,por Hoxha efendi nuk është në shtëpi!....
Po si është e mundur? Hoxha sapo u fut në shtëpi!....
Kur e pa Nasradini që gruaja e tij ka shumë vështirësi me komshinjtë,nuk duroi dot më doli në dritare dhe u tha: Kjo shtëpi ka dy dyer.Hoxha hyri nga dyera e parme ndërsa doli nga dera e pasme....
Përse s`e lini rehat gruan tani!....
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1302
14112012

Pak humor :))

E pyet Babai djalin se kend e don me shume mua apo nenen ??
Djali : Po ju dua qe te dy njejte !
Babai : Mire nese une do te shkoja ne Amerike ndersa nena yte per ne Paris ku do te shkoje ?
Djali : Ne Paris sepse e kam pas gjithmone enderr ta vizitoj ate vend .
Babai : Mire ateher nese une shkoj ne Paris e nena yte ne Amerike ku do te shkoje ti ?
Djali : Me nenen ne Amerike .
Babai : E sheh se e don me shume nenen .
Djali : Jo por pse te shkoje edhe njeher ne Paris kur atje isha njehere me nenen ... !
===========================================
 
nga Shemsi - Komentet: 0 - Shikime: 1356
19102012

Gazmore(Humor) Images?q=tbn:ANd9GcQbluKQtwWgdwvUBbCnUnVk6cS74bEcyHYC2VsdlEwSR41rLTKRwQ
E humb xhaketën, nuk ke
xhaketë.
Nuk ke xhaketë, ftohesh.
Ftohesh, sëmuresh.
Sëmuresh, nuk shkon në shkollë.
Nuk shkon në shkollë,mbetesh pa arsimim.
Pa arsimim, nuk kadiplomë.
Pa diplomë, nuk ka punë.
Pa punë, nuk ka rrogë.
Pa rrogë, nuk ka ushqim.
Pa ushqim, mbetesh i uritur.
Nga uria, vdes.
Prandaj kurrë mos e humb xhaketën!
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1241
25092012

Gazmore(Humor) Pictur15Gazmore(Humor) Pictur14
Gazmore(Humor) Pictur16

Hoxhë,po të shqetësoj pak,por a mund të ma lexosh këtë letër dhe të shohim se çfarë shkruan?.....Hoxha:Hmmmm......!

Më fal fqinj,unë nuk po e lexoj dot këtë shkrim.....
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 3992
14092012

Gazmore(Humor) P015_1_00Gomari i Nastradin Hoxhes ishte plakur. Fuqia e vjetër që kishte pasur njëherë e një kohë dhe shëndeti e kishin lenë me kohë.
Shumë e shumë kohë më parë, kur ishte i fortë, si ndonjë dem, ky gomar e sillte Nastradin Hoxhën nga malet në fshatin e tij për një orë, kurse tani ketë largësi filloi ta bënte për dy orë të mira.
Nje ditë kur kishte shkuar tek një i njohur për t'i qarë hallin, njohuri si e pa me kujdes se në ç'gjendje...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2118
27082012

Gazmore(Humor) 156537_364944633554183_554557992_n
HEHEH PAK HUMOR..
 
nga Shemsi - Komentet: 1 - Shikime: 1548
27022012

Gazmore(Humor) Gomari_196_200
Thuhet se nji njeri e kishte vjedhë nji gomar, po kur e kishte çue n’treg për me shitë ia kishin vjedhë. Kur u kthye në shtëpi e pyeti gruaja: “Sa e shite gomarin?” Ky ia ktheu: “Aq sa e bleva”.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1400
22022012

Gazmore(Humor) Nasreddin_hoca_227_200
Kishte shkue Nastradini me ble tambël te nji shitës mashtrues edhe po i thotë: “E due nji shishe tambël.” Shitësi po i thotë: “Po ti i paske marrë dy shishe me veti!” Nastradini po i thotë: “Njanën e kam marrë me qitë tamblin e tjetrën për me qitë ujin”.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1124
09022012

Në opojë ishte tradit se kur vinte dhëndrri për herën e parë shtëpia e nusës çite petulla "një gatim tradicional" Ishte tradit që para se të filloj me petullat pytej dhendrri se a po u jep leje të pranishmeve për fillimin e ngrenjës, pasi ishte mjaft i unët pa një dhe dy ju dha leje por ai filloji nga dy me i ngran. Kur e pan të pranishmit ja filluan me qesh, atëher vjerri për të ia terhequr vemendjën dhendrrit i tha "O dhenderr tek ne shkojn tek" por dhendrri nuk e kuptoji qellimin dhe ja filloi nga tri kupastaj plasi gazi edhe ma i madh nga të pranishmit.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1157
05022012

Gazmore(Humor) Nastradini_1_200_200
Njiherë kishte dalë Nastradini me mushkën e tij edhe e kishte humbë rrugën. Gjatë rrugës e takoi një mik i tij edhe e pyeti: “Për ku je nisë kështu o Nastradin?” Ky i tha: “Mushka e kishte pasë nji punë e thashë ta shoqëroj derisa ta kryen punën”.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1092
29012012

Gazmore(Humor) P015_1_00
Një shok i Nasradin Hoxhës donte ta mësonte gjuhën arabe. Hoxha me një mendjelehtësi iu paraqit atij si mësues edhe pse as ai nuk e njihte shumë mirë arabishten.

Kur nisi mësimi, nxënësi kurreshtar deshi të dijë: "Si thuhet arabisht: 'Ju lutem, një supë (çorbë) të ftohtë!'?"

Nasrudin Hoxha nuk lejonte të ngatërrohej andaj edhe u përgjigj papritmas: "Oh, po nuk është e nevojshme ta mësosh këtë. Ty nuk të duhen fjalët...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1869
16012012

Nji dite i bie zilees ne nje shtepi njani kur del nji plak i tha bujrun, aj mysafiri i thot plakut "a po me njeh" plaku ia kthen "jo bre" ky i thot: "jam Azraili kom ardh me ta marr shpirtin", plaku tha "mo bre e shpejt mendon ca me bo edhe bertet me te madhe OJ SHPIRT DIL SE KA ARDH DIKUSH PER
TY".
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1420
16012012

Nastradini dhe budallenjtë

Gazmore(Humor) Nastradini_gomari_200_200

Kish pas shkue Nastradini me nji katun edhe do njerëz t’atij katuni kishin kërkue prej tij me i numërue budallët e atij katuni. Ai u kishte pas thanë: “Budallët e kam vështirë me i numërue, po n’dashi i numëroj të meçmit, pa problem.”
 
nga Shemsi - Komentet: 0 - Shikime: 1310
14012012

Gazmore(Humor) Fytyra_gomarit_200_200Nji myshteri hyni me nji restorant edhe e vjerri palltën në mur për me shkue në nevojtore. Në atë moment u çue shoku i vet edhe e vizatoi ftyrën e gomarit në anën e pasme të palltës së tij. Kur u kthye ky njeri e e pa se çka ka ndodhë, bërtiti: “Kush dreqin e paska fshi ftyrën për palltës tem?”
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1412
07012012

[center]
Barcoleta…Të qeshim sëbashku


Kultura në autobus


Hyn gruaja plakë në autobusë që ishte përplot me udhëtarë.
Një voglush e pyet:
-Gjyshe, dëshiron të ulesh?
-Po bir.
-Po mirë,gjej një vend ulu!

Lagështia

Doktor, ju kujtohet kur para 2 vjetësh më këshilluat që t`I shmangesha lagështisë?
Po më kujtohet si jo…dhe a ndieni më...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2998
29122011

Gazmore(Humor) Nasrad11


Pa shiko këtë brumbull plehu! Sa e cuditshme!


O Allah! Përse e ke krijuar këtë krijesë të panevojshme?


Të nesërmen


Po më kruhet I gjithë trupi. Më duhet të shkoj tek doktori.


Nasradin effendi! Nëse do të shërohesh, duhet të përtypësh pesë brumbuj plehu.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2753
25122011

Gazmore(Humor) Nasrad10

Udhëtari: Hoxhë i nderuar po nisem për rrugë..... lutu për mua!
Nasradin Hoxha: Në rregull....Inshallah bie në ujë, kur ta kalosh urën...
Udhëtari: Po ç`është kjo lutje kështu!
Nasradin Hoxha: Unë rashë një herë nga ura, erdhën dhe më shpëtuan fshatarët.Më mbajtën si mysafir për katërdhjetë ditë e netë.Hëngra e piva sa munda... Pse, keq është të bësh një lutje të tillë?!
Udhëtari:...
 
nga Admin - Komentet: 1 - Shikime: 3889
19122011

Gazmore(Humor) Nastradini_1_200_200

Një ditë prej ditësh disa njerëz e pyetën Nastradinin: A është më i madh sulltani (Udhëheqësi) apo bujku? Ai ia ktheu: bujku, sepse nëse bujku nuk do ta mbillte grurin sulltani do të vdiste nga uria.

Një ditë tjetër i thanë atij: Sa është e madhe sipërfaqja e dunjasë? Në atë çast një xhenaze kaloi para tyre. Atëherë, Nastradini u tha atyre: “Ky i vdekur mund t’ju përgjigjet në pyetjen tuaj, pasi që ky e ka...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1468
15112011

Nastradini ka qenë i mençur, ka pasur përgjigje të shpejta, të mençura dhe të sakta, e për këtë kan marr vesh edhe fqinjët dhe populli në tërësi, po ashtu edhe disa dijetarë nga shtetet tjera, e për këtë kanë dashur që ta njohin dhe të dëgjojn atë çka thotë nga pyetjet që ia parashtrojnë, si dhe përgjigjet dhe komentet e tij.

Një njeri i ditur kishte ardhur dhe kishte pyetur popullin: Cili është njeriu më i ditur te ju?

Ata thanë: Nastradini. Njeriu shkoi e takoi dhe u ul pranë Nastradinit dhe e pyeti: Kam dyzet pyetje, a e ke mundësin që të më përgjigjesh në të gjitha...
 
nga Islam Only Way - Komentet: 0 - Shikime: 2017
15112011

Një natë Nastradini doli nga shtëpia e tij që ta nuhatë erën e bukur dhe ta shikojë shkëlqimin e hënës dhe kaloi kah arat derisa arriti te një bunar ku që deshi që të pijë nga ai dhe kur shkoi në të e pa hijën e hënës në ujë, dhe mendoi se hëna ka rënë në bunar, mendoi dhe në vetveten tha:

Duhet patjetër ta shpoëtoj hënën e ngratë nga fundosja.

Solli litarin dhe e hodhi në bunar për ta shpëtuar hënen, mirëpo padashje litari u lidhi për një gurë në fund të bunarit,e shtrëngoi shumë fortë mendoi se e kapi hënën, derisa litari u këputë nga forca, e Nastradini u rrëzua ra...
 
nga Islam Only Way - Komentet: 0 - Shikime: 1603
11112011

ES Selamu Alejkum
Ka 1 grua e vjeter dhe nje burr i vjeter pleq por te vjeter ata ishin nga pakistani edhe ishin nisur per te shkuar nqabe per ta kryer haxhin ata hipen nje taksi per ti derguar ne qabe taksisti po i sheh qe jan shum temocionuar duke qajtur taksisti po i thot a hyjm ne restaurant per te ngrene buk taksisti po hyn restaurant ai ngreni kur nuk po i sheh ata dy ne restorant kur doli jasht restaurantit po i sheh duhet ngrene bukk buken duke e lagur me uj hyri taksisti ne restauron dhe e mori ni njeri te pakistanit qe e dinte gjuhen dhe i tha atij shko merrja do oris ushqim...
 
nga vildane - Komentet: 3 - Shikime: 2303
11112011

NUSJA DHE VJEHRRA

Moj nuse,- i thotë e vjehrra së resë, - të ta them ashtu troç, ti aspak nuk je si shoqet e tua, ato janë ngritur që në orën pesë të mëngjesit dhe i kanë bërë të gjitha punët, e ti ngrihesh në orën dhjetë!

- Besa as ti, nuk je hiç si shoqet e tua! – ia ktheu e reja.
- Pse? - e pyeti vjehrra me rrëmbim.
- Po a nuk e sheh, moj vjehërr, se të gjitha shoqet e tua ka kohë që kanë shkuar në botën tjetër, e ti ende ma bën ligjin këtu, pra as ti nuk je si shoqet e tua të bekuara!
 
nga Bujamin - Komentet: 10 - Shikime: 2002
 Shko tek faqja : 1, 2, 3  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Rendit sipas:  
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire