islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty20%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty7%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty7%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty7%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty7%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty7%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty7%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty37%Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
vildane
Motrat islame
Motrat islame
vildane

Numri i postimeve : 51
Data e regjistrimit : 11/08/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Kosov-Prishtin

Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) Empty
11112011
MesazhNje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)

ES Selamu Alejkum
Ka 1 grua e vjeter dhe nje burr i vjeter pleq por te vjeter ata ishin nga pakistani edhe ishin nisur per te shkuar nqabe per ta kryer haxhin ata hipen nje taksi per ti derguar ne qabe taksisti po i sheh qe jan shum temocionuar duke qajtur taksisti po i thot a hyjm ne restaurant per te ngrene buk taksisti po hyn restaurant ai ngreni kur nuk po i sheh ata dy ne restorant kur doli jasht restaurantit po i sheh duhet ngrene bukk buken duke e lagur me uj hyri taksisti ne restauron dhe e mori ni njeri te pakistanit qe e dinte gjuhen dhe i tha atij shko merrja do oris ushqim ma tmir fresket ai shkoi ja more po ia afroj ktyneve tdyve ai plaku thot jo taksisti po i thot perkthyesit veti pse nuk po e hajn ushqimi a nuk po e pelqejn plaku po i thot jo buka shum e mir po e prek barkun e vet edhe barkun e gruas se vet dhe po i thot ka qe 20 vite qe ne e hajm buken keshtu edhe qato pak para qe na mbeteshin per ushqim ka ndodh qe nuk kemi ngrene ndonjeher buk hiq vetem per ti kyrsyer per te shkuar ne Crying or Very sad e po frikohem se nese e ka kete ushqim do te semurem se organizmi eshte mesuar me buk edhe uj po frikohen se mos po semuren e nuk po mundem ta kryejm haxhin.:S
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh) :: Komentet

Admin
Re: Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 22:56 nga Admin
Subhanallah qenka shume e dhimbshme ky eshte islami dhe këta janë muslimanët ja pra a ka ndonjë fe tjetër apo idhtar të ndonjë feje që e duan vendin e shejtë apo fenë e tire siç e duan muslimanët a edajn bukën e gojës vetëm e vetëm për të tubuar të holla për të shkuar në haxhxh...Jo kurr.Allahu ju shpërbelft për kët0δ tregim.
vildane
Re: Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 23:33 nga vildane
Amin inshAllah edhe juve

O Allah na mundeso qe te shkojm ne Crying or Very sad
O Allah forcona imanin
O Allah na mbroj prej shejtanit
O Allah na bej qe ne boten tjeter te jemi prej Xhennetlive
O Allah na lehteso naten e varrit
O Allah ti je fales , e don faljen ,andaj me fal mua.
Admine-Meli
Re: Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)
Mesazh prej Sat 12 Nov 2011 - 0:31 nga Admine-Meli
amiin amiin amiin....
Re: Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)
Mesazh  nga Sponsored content
 

Nje ngjarje e dhimbshme (N'haxh)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: