islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Gazmore(Humor) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Gazmore(Humor) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Gazmore(Humor) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gazmore(Humor) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gazmore(Humor) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Gazmore(Humor) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Gazmore(Humor) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Gazmore(Humor) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Gazmore(Humor) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Gazmore(Humor) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Gazmore(Humor) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gazmore(Humor) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gazmore(Humor) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Gazmore(Humor) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Gazmore(Humor) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Gazmore(Humor) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Gazmore(Humor) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Gazmore(Humor) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Gazmore(Humor) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Gazmore(Humor) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Gazmore(Humor) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Gazmore(Humor) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Gazmore(Humor) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Gazmore(Humor) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Gazmore(Humor) Empty20%Gazmore(Humor) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Gazmore(Humor) Empty37%Gazmore(Humor) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
22092011

 
nga Admine-Meli - Komentet: 0 - Shikime: 1422
22092011

 
nga Admine-Meli - Komentet: 0 - Shikime: 1591
22092011

 
nga Admine-Meli - Komentet: 0 - Shikime: 2224
22092011

 
nga Admine-Meli - Komentet: 0 - Shikime: 1515
22092011

 
nga Admine-Meli - Komentet: 0 - Shikime: 1055
22092011

 
nga Admine-Meli - Komentet: 0 - Shikime: 1092
11092011


Sekreti afarist

Një punëtor shkroi në murin e firmës në të cilën punonte: Drejtori është i çmendur.
Menjëherë e arrestoi policia dhe e dërgoi në gjyq. Gjykata e dënoi me një vit, një muaj e një ditë burg me arsyetimin:
1 ditë me mosrespektimin e vendit të punës
1 muaj për keqpërdorim të pronës shoqërore: brushës, ngjyrës etj.
1 vit për zbulimin e sekretit afgarist. pirat
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1999
22082011

E kan pyetur Nasradin Hoxhen:

Ramazani a thua u largua i kënaqur nga ne???

Nastradini

Po sikur tmos ishte larguar i kenaqur nuk do vinte per cdo vit 10 përpara.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1158
26052011

Patkoi dhe fati


Një familje kishin ndërtu një shtëpi të re dhe që punët të ju shkonin për së mbari, ata donin që të vendosnin një patku kali tek dera e hyrjës.

Para se te vendosnin patkuan, ata shkuan tek hoxha për me e pyet për këtë muhabet.

- Çfare more? Doni me varë patku n’derë t’shpisë e? E pse?-i pyeti hoxha.

- Po thonë se o sevap e t’hec mirë kur var i patku n’derë, o hoxhë.

- Sa budallenjë që jeni! – vazhdoi hoxha,- po kali ka katër copë si ato edhe ha dajak për ditë, ju doni t’ju heci marë me një.
 
nga muslimanja - Komentet: 1 - Shikime: 1742
25052011

Tallja me Nastradinin

Disa të rinj e panë Nastradinin që ishte mbështetur tek stalla e gomarëve dhe donin ta tallnin.
Njëri më i shkathët i thotë: - “Ku je o Nastradin, baba i gomarëve”
Nastradini i përgjigjët: - “Po ti mor bir pse paske dalë prej stalle”? confused
 
nga mekja - Komentet: 0 - Shikime: 1621
04052011

Nje njeri nje dite po kulloste lopen.Aty prane pa nje lokal qe lexonte “Bar Kafe te castit”. Ai hyri brenda dhe tha:

- O kamariere , me sill pak bar per lopen dha nje kafe per mua....
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1325
11022011

Nje biznesmen nga Gjirokastra dhe nje biznesmen cifut shkojne ne nje restorant luksoz,pasi perfunduan disa marveshje fitimprurese per te dy.
Pasi hengren e pine per qejfi,doli problem se kush do te paguante?!.
Pasi e pa qe cifuti as qe kishte ndermend te hapte gojen per te paguar,Gjorokastrasi me gjysem zeri i tha:Paguaj une.
Te nesermen titujt kryesore te gazetave shkruanin:
"Nje biznesmen i fuqishem cifut gjendet i therur per larje hesapesh"!!!


Shkruajti:Burim sherifi
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 0 - Shikime: 1496
26012011

Një polic hynë në farmaci dhe i thot farmacistes që ti bëj një byrek me mish. Farmacistja habitet dhe po mundohet tia shpjegoj se këtu është farmaci e jo burektore, por assesi ta bind policin dhe më në fund vendos to lajmerohet komesariatit e tia shpjegoj rastin dhe i thot shefit se ka ardhur një polic na farmaci e po kerkon byrek me mish në farmaci.
Shefi i policisë pasi e ndegjon i përgjigjet kështu: "Mirë de po nuk pate burek me mish bënja nji me gjis, ska dert se polic është.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1490
21012011

Një nat gruaja u zu me Nastradinin. I dha të shtyrë dhe e rrokullisi nëpër shkall.
Komshiu e ndjeu zhurmën dh të nesërmen e pyeti Nastradinin.
Më fal po cfar ishte ajo zhurmë mbrëmë?.
Asgjë tha, vetëm gruaja ime hodhi xhaketën nga shkallët.
Cfarë! - Vetëm një xhaket e bëri gjithat zhurmë?
Nastradini ia ktheu:- Mbrenda saj isha edhe unë.
Me respekt: FURKAN.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1622
10012011

Selam.
Pak argëtim.

Një plak 97 vjec shkon në një zyr sigurimesh.

Urhdëroni!. Dua të bej sigurim jetën!

-Sa vjec je?

-97 thot plaku

puntori habitet.

-Tallesh po ctë duhet ty sigurimi?!

- Po ja po dalim me babain tim jasht shtetit,e vendosëm të sigurohemi!

-Me babain tënd! E sa vjec është ai?!

Nesër i mbush 125 vjet.

-E ku do shkoni?!

-Shkojm ta takojm gjyshin tim.

Puntori habitet dhe i nevrikosur.

- Ti po tallesh me mua sa me duket.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1498
29122010

Shkon mesuesi ne xhami ta takoje hoxhen.Ai ishte duke i mesuar femijet, habitet me qetesine e femijeve ne mosojtore dhe i thote hoxhes:
Aman, po a nuk jane keto femije qe ne shkolle grinden, kercejne mbi banka e bertasin? Hoxha duke qeshur ia kthen:
Epo ju i mesoni se e kane prejardhjen prej majmuni, prandaj ato edhe sillen si majmuna, kurse ketu i mesujme se jane te krijuar njerez dhe ashtu duhet te jetojne, ketu eshte dallimi.

 
nga mekja - Komentet: 4 - Shikime: 1839
29122010

Paraja nuk është gjthcka!!.
Ajo mund ta blej shtratin,por jo - gjumin.
Alo mund ta blej orën por jo -kohën.
Alo mund ta blej librin por jo-dijen.
Ajo mund ta blej pozitën por jo respektin.
Ajo mund ta blej ilacin por jo-shëndetin.
Ajo mund ta blej gjakun por jo- jetën.
Ajo mund ta blej dëprifimin epshor por jo-dashurin.
Pra e shihni se paraja nuk është gjithcka, prandaj shpesh shkakton dhimbje dhe vuajtje.
Unë ua them gjith këtë sepse jam shoku i juaj, dhe si shok i juaj dëshiroj tju mbaj larg dhimbjeve dhe vuajtjeve.
Kështu që mi dërgoni...
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 3 - Shikime: 3576
25122010

Plaku dhe Bajga

Një i ri kishte shkuar në një katund dhe rrugës sheh një bajgë të madhe,atypari kalon një plak, të cilin e pyet: Më fal axhë, a mund të më tregoni pse është kjo bajgë kaq e madhe në rrugë.

A po e sheh atë shtëpi në maje të kodrës, pyet plaku.
Po, thotë djaloshi.
Pas saj, a po e sheh një shtëpi tjetër, a pas shtëpisë një kodër, e pas kodrës mali?
Po, përgjigjet djaloshi.
Eh, vazhdon plaku, prapa asaj kodre, në atë mal, dikur jetonte një kuçedër me tre krerë, e cila ka grabitur...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2945
14122010

E pyet nji shok shokun e vet: A e din si i thuna varrit Turqisht? po more ia kthen ai.Po si?
I përgjigjet mezar. Jooo i thot ai po si ia kthen!
Varrit Turqisht i thuan ebedi parking(perkingu i përhershëm).
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1561
12122010

Tha mbreti, kush mund te ma llogarise pasurine time, i jap nje bakshish te mire. Po kush nuk e gjen do ta merr denimin. Askush nuk guxoi t´i hyje asaj pune,pos nje cobani qe nuk dinte sa bejne dy plus dy.

Shkoi ai e i tha mbretit:
Une nuk di matematike, po lehte e llogaris pasurine e juaj,sepse nuk eshte me e madhe se e imja: nje qefin pa xhepa e dy metra toke.
 
nga mekja - Komentet: 2 - Shikime: 1460
11122010


- Sulltan Fatih Mehmeti nje dite pasi doli nga pallati per t'i hypur kalit ,iu afrua pran tij nje lypes per t'i kerkuar sadaka(lemoshe).
Sulltani ja jep nji flori ,kurse lypsi ia kthen keshtu:"I nderuar Padishah ,une jam vellau yt,kurse ti me jep veq nje flori,valle a eshte edrejte si kjo cka ben?

- Fatihu e pyeti:Si eshte e mundur ti te jesh vellau im?Lypsi i'a kthen:A s'jemi qe te gjithe vllezrit e hazreti Ademit ?Sulltan Fatihu ju afrua Lypsit te veshi dhe i tha:Ti mere kete flori qe ta dhash dhe ik.Se,po moren vesh vllezrit...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 2 - Shikime: 1706
05122010

Nasradin hoxha ishte semure rende.Edhe ne kete gjendje i tuboi te gjithe te familjes dhe deshi t'ju len nji amanet!
Ju tha shikoni!Nese une sot vdes ju le emanet mos me beni mua var te ri!Dua qe mua te me varosni ne nje var te vjeter!.

Zoti te dhente jete dhe shendet more Hoxhe,Po na thuaj perse e deshiron kete gje i thane te afermit?!

Hoxha ju pergjigj keshtu:"Sepse keshtu kam per te shpetuar nga pyetjet qe do te me bejne ne var dy melaqet ,Munkiri dhe Nekiri!Sepse ata kur do vijne te me marin ne pyetje ,Une do t'u them:"Mua mi keni bere njihere...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 2 - Shikime: 1522
30112010

Takohen di shokë.
I thot njëri, me trego si të bëj diet dhe të jet i suksesshëm.
Shoku ia kthen: Poqese duash të bësh diet pa ilace dhe të ket sukses,të këshilloj ti marish nja 3 kredita,prej bankave.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1501
26112010

Një leksikolog i thotë birit të tij: “Kur dëshiron të flasësh diçka, në rend të parë analizoji fjalët dhe mendoji mirë, deri sa t’i perceptosh në vetvete, pastaj fol bindshëm”.
Dhe përderisa njëherë ishin ulur, në kohë të dimrit, e zjarri ngrohte, i bie një gacë në xhybe, mirëpo ai (leksikologu) nuk e pa, ndërsa i biri e pa. Por, për një moment heshti, e pastaj i tha: “O baba im! Dëshiroj të të them diç, nëse më lejon?” Babai i thotë: “Nëse është fjalë e drejtë fole”. – “Unë mendoj se është e...
 
nga Zudi Fejzuli - Komentet: 1 - Shikime: 1578
24112010

- Nasradin Hoxhen gjithkush e njihte si njeri qe nuk kishte gje ne kete bote qe ai te mos e dinte.Per ket arsye ,po ti vinte nje njeriu nje pyetje ne mendje qe nuk munde ta zgjidhte dot,ai menjihere vraponte dhe i shkonte prane hoxhes.

-Nje dite prej ditesh ,nje i njohur i tij ,ju afrua prane dhe pasi e pershendeti i beri atij kete pyetje:-I dashur hoxhe Efendi!Ti patjeter qe e din kete gje ,qe do te pyes !"Kur do te kris Kijameti?.
- Hoxha ,si u mendua nji cast ,i'a ktheu te njohurit po me nje pyetje tjeter :
-Per cilin Kijamet po me pyet?Per te madhin,apo per te...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 1 - Shikime: 2070
22112010HAJNAT
Hynë hajnat të plaçkitin në shtëpinë e Hasës dhe Hysës. "Thirre shpejt policinë", i thotë Hasa Hysës. Ai i sjell dy numra , por policia nuk vjen dhe hajnat vjedhin dhe shkojnë.
O Hysë, a e solle numrin 92?".
"Jo, unë e solla numrin 29, thash ndoshta policia iu del hajnave prapa shpine.

Dy shokë
[center]"A ke dëgjuar...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1666
21112010

Tregohet se Iblisi i mallkuar i është paraqitur firaunit në formë të njeriut, derisa ai ishte në banjë, e ai e largon. Pastaj shejtan i thotë: “Mjerë për ty, po a nuk po më njeh?” – “Po si të të njoh?!” – I thotë: “Po ti më ke krijuar. Pse a nuk ke thënë: “Unë jam Zoti i juaj më i madhi”?

Prg:
Hfz Zudi Fejzuli
 
nga Zudi Fejzuli - Komentet: 1 - Shikime: 1562
19112010

Njehere ne nji mexhlis e pyetin nji Hoxhe i cili,ishte shume i mprehur dhe i shkathet.
Hoxho cili eshte sendi me i rende qe ke ngritur ne jeten tende?

Hoxha u mendua pak dhe u pergjigj:
Sendi me i rende qe kam ngrit ne jeten time ka qene copa e mishit kur na thirnin neper davete dhe mexhlise.!!!ahahaprg.Burim sherifi
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 0 - Shikime: 1560
19112010

Dy vellezer kishin pasur baban te smure, dhe keta e therasin mjekun familjare. Mjeku vine ne shtepin e tyre, dhe ja ben disa analiza pacijentit te vete, pasi perfundon analizat , djemeve u jep nje nje ilaç dhe u thote: ''Kete ilaç pasi ta trondni(ta tundni) jepnia babait tuaj'' - Mir mjeku shkone dhe keshtu kur vine koha per t'ia dhene ilaçin babaut, vellau me i madhe i thote atij me te voglit: ''Hajde vella t'i te kembet, kurse une te kryet''. Dhe e trendin(tundin) babane mire, dhe pastaj ja japin ilaçin. Kalojne disa dite tek babai nuk shihen shenja...
 
nga Zudi Fejzuli - Komentet: 2 - Shikime: 1494
12112010

Nje polic e theret me telefon ndihmen e shpejt :-Ndihme,ndihme,kam gelltitur celsin e shtepise ,c'te bej?
-Hyr nga dritarja.

prg.Burimi
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 0 - Shikime: 1631
12112010

Nji njeri i nji medhhebi tjetër po fal namazin, perderisa po e fal, përshkak se ka qen i medhhebi tjtetër gjat namazit po bën disa gjeste që nuk jan të përshtashme me medhhebin hanefij,po e vështron me kujdes njeri që ka qen afër tij.
Pas mbarimit të namazit, e nevrikosur i drejtohet atij: Ti apo tallesh me namazin?
Ai i thot: Më fal por un jam shafij!
Ia kthen ki: Aha un mendova se je musliman.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 1 - Shikime: 1684
10112010


Mjeku.
I sëmuri; Doktor, doktor të lutem kam edhe 59 sekonda jet!
Doktori: Prit një minut të lutem.
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1613
24102010

Një plaku i vjen djali nga italia pas 6 viteve. Djali i kishte ardhur me një ferari të kuq të tipit të fundit. Këta inshin nga Shkodra. Plaku i thotë djalit:
Të shkojmë në Vlorë tek xhaxhai yt. Mirë i thotë djali dhe e mer ferarin. Por plaku një jetë të tërë kishte që udhëtonte vetëm me biçikletë dhe nuk pranonte të hipte në veturë. I thotë djali:

Po mirë, o baba, lëre frikën dhe hajde se është turp, unë me ferrari dhe ti me biçikletë, ç`do mendojë xhaxhai dhe njerëzit.

Nuk hipi në makinë, por lidhe bicikletën prapa ferrarit dhe kur ti bie unë ziles,...
 
nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1498
21102010

Timurlengu nje dite duke folur me hoxhen e ndjere,befas filloi beseden mbi temen e Kalifeve Abasid .Kete here Timurlengu i beri atij nje pyetje te tille:-Emrat e Kalifeve te fundit Abasid kane te gjithe ne fund fjalen "Bilah".Sic jane fjala vjen ,Mutevekil bilah,Mutasem bilah.....Por sikur te isha edhe une nji kalif Abasid i thote Timurlengu,Si do te me quanin mua valle?.

Nasradin Hoxha pa u menduar fare ,i gjeti menjihere me te mirin emer qe munde ti vihej ashpersise dhe forces me aq nam te madh dhe te perhapur nga do te ketij pushtuesi te botes.Tha:Ty...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 4 - Shikime: 1534
27092010

hoxha,papagalli edhe krishteri

u kan hoxha edhe papagalli hoxha e ka msu papagallin me than BISMILAH sa her qe han buk.Hoxha e ka qit papagallin ne shiteje edhe ja ka ble ni krishter e kur i ka dhan krishteri buk papagallit ka than BISMILAH e krishterit i ka ardh inati qi po bon BISMILAH e nuk i ka dhan 1 muj buk e kur i ka dhan buk ka thon e ELHAMDULILAH kaloj 1 muj ramaza ehehheh
 
nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1767
27092010

Gruaja
Ishin kon xhemati tu fal nxhami edhe tash hoxha i vet krejt xhematin thot kush nuk i friget grus let rin nxhami edhe ata krejt ikin e njo met edhe hoxha elahmdulilah paska dikush burr ktu aj ja bon jo breh hoxh vec kur ma permene grun kamt mu kputen :D:P
 
nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1582
27092010

Burri i qet nga gruja

Nje burri i kishte vdek gruja edhe tash duke e qu te vorret ky burri gjat rruges po i keshet dhe ishte i hareshem, u afruan disa shok e i than mos u merzit bre burr se caktim i Zotit duke menduar se aj prej merzis nuk eshte mir [ka lujt] edhe po qesh,ky ju tha vallahi jam i hareshem se kurr rrug ma te mir me ket gru nuk kam marr se gjith her ma ka qa kryt kur kam marr ruge me ta tash nuk po fol.hahaahaha
 
nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1872
27092010

pse biondina meson ne ballkon te shtepis? sepse me than qe kom studiu jasht heehhe
 
nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1682
27092010

Qka është një Pikë e Zezë ne Shtëpi të Bardhë ? - Barack Obama
 
nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 1784
20092010

Te berberi

"Sa kushton qethja e flokeve"? "10 euro".
"E sa kushton rroja"? "5 euro"

"Atehere, ma rruaj koken "!!


 
nga Vizitor - Komentet: 1 - Shikime: 1705
20092010

Kali, e jo Cali!

Kishin qene 3 shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shveps,tjetri fanta,kurse i treti thote:a keni coca cole?
-Kamarieri thote jo coca cole, por koka kolle.
Ky ia kthen keshtu:
-Atehere edhe shokun tim Calin,duhet ta therasim Kali?

hahahahahahah...
 
nga Vizitor - Komentet: 1 - Shikime: 1559
30072010

Nje femij shkon te blej buk dhe e pyet bukepjekesin
Mae falni a keni buk te ftohta?
Po i pergjigjet ai.
E perse nuk po i hidhni ato?
 
nga Mr.Uzeir-Ibrahimi - Komentet: 0 - Shikime: 1625
18072010"MERZITJA NGA KUNGULLI"
- Nasradin Hoxha perseri gjate nji muaji ramazani kishte dal si Hoxhe shetites.Akoma ishte dita e pare e muajit te Ramazanit,kur ai qysh ne teravine e pare filloi tu flas fshatareve per per kungullin,duke u thene:"Ai eshte ushqim i Xhenetit".

- Me qe stina e pjekjes se kungullit ishte pikerisht ,stina kur po behej ai muaj i ramazanit,fshataret filluan t'i dergonin cdo mbremje kungull te pjekur apo gjelle me kungull.


- Nje,dy ,dite,tre dite,pes dite,shtate dite,Hoxhes...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 2 - Shikime: 2096
18072010
" Kam frike nga Zoti"


- Nje zoteri i madh ,i cili ishte njeri nga pasaniket me te mdhenj te Akshehirit,duke i dhene nje dite Hoxhes se ndjere psdhjete akce,i tha:

- Efendi ,meri keto para dhe thuaj lutje per mua ne pese vaktet e faljes!

- Hoxha i'a ktheu menjihere dhjete akce prej tyre dhe i tha:Kam per t'i bere lutjet per ju ,por po ta them qe me se shumti une nuk ngrihem te fali namazin e sabahut .Keshtu qe nuk kam per te te mare para per pese heret e lutjeve(vakteve),nga qe do te fal kater vakte te dites,sepse...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 2 - Shikime: 3284
06072010
- Nje ateist(i pa fe)e pyet Nasradin Hoxhen:Nasradin Haj me thuaj a egziston Zoti?


Nasradini ju pergjegj :Une shume plane bej e kur e shoh me prishen se kush mi prish nuk e di!

E kuptove??????D.m.th kanji Zot qe egziston pa dyshim Ai eshte Allahu xh.sh
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 1 - Shikime: 1625
21062010

BARCOLETA (ANEKTODA, VICA) NESE JENI TE LIRE KENAQUNI DUKE QESHUR
*

Skocezi i thote bukepjekesit: nje buke ju lutem, nese ka mundesi ta mbeshtjellesh me gazeten e sodit.

*

Nje skelet po ecte neper qytet, papritmas e pa nje veture qe transporton te vdekurit. Ngriti doren! Taksi! a ka mundesi me me qu te shpija.

...
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 0 - Shikime: 3538
06062010

Nje dite nje Hoxhe boshnjak vendosi te dale ne gjueti per peshk.Perderisa priste te kap ndonji peshk,papritmas e kapi peshkun e arte(i cili ploteson deshirat).

Peshku itha:Te lutem me lesho e une do t'i plotesoi deshirat.Hoxha i'u drejtua duke i thene:Deshira ime e pare eshte qe,Callmen te ma hjekish prej kokes,sepse jam i lodhur nga xhemati.Menjihere callma i doli prej koke.

Deshira e dyte eshte:qe te gjeje nje pune te mare pare pa mund.Callma perseri ju kthye Hoxhes ne koke.
 
nga Burim-Sherifi - Komentet: 0 - Shikime: 2558
18052010Në një qytet ishte hapur një qendër tregtare ku shiteshin burra, aty çdo femër mund të shkonte për të zgjedhur një burrë sipas shijes së saj. Një ndër rregullat e shitblerjes në këtë qendër ishte edhe: Çdo femër ka vetëm një shans për të hyrë në këtë treg! Ajo duhet të zgjedhë burrin në një prej kateve ose...
 
nga ummAmr - Komentet: 1 - Shikime: 1643
15052010

Handikepët
Në një spital me të sëmurë me të meta mendore, komisioni I doktorëve vendosi t`i merrte në provë disa të marrë. Për ti provuar kush është për të dal nga spitali vepruan kështu:
U thanë handikapëve të hipin në pemë, të gjithë handikapën hipën në pemë. Tani keni me rënë të gjithë një nga një nga pema si fiq. Bije I apri, I dyti I treti dhe me radhë deri te I fudnit. I fundit nuk po bie poshtë, doktori I thotë bjer poshtë edhe ti? Handikapi...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1627
12052010

Polici dhe vizitësi
Ndalon polici një vozitës:
Keni kaluar në të kuqen! Me rregulla të reja kjo ëhstë 350 euro”!
Vozitësi ia kthen: “Më falni, unë jam daltonist”.
“S`ka lidhje.Edhe për të huajt vlejnë të njejtat rregulla”, ia kthen polici
Kafshët e pyellit

Një ditë kafshët e pyellit u mblodhën dhe po tregonin përalla. Filloi luani, po tregonte diçka...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 3036
 Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire