islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Gazmore(Humor) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gazmore(Humor) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Gazmore(Humor) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Gazmore(Humor) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gazmore(Humor) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gazmore(Humor) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Gazmore(Humor) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Gazmore(Humor) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Gazmore(Humor) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Gazmore(Humor) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Gazmore(Humor) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Gazmore(Humor) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Gazmore(Humor) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gazmore(Humor) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gazmore(Humor) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Gazmore(Humor) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Gazmore(Humor) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Gazmore(Humor) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Gazmore(Humor) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Gazmore(Humor) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Gazmore(Humor) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Gazmore(Humor) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Gazmore(Humor) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Gazmore(Humor) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Gazmore(Humor) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Gazmore(Humor) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Gazmore(Humor) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Gazmore(Humor) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Gazmore(Humor) Empty20%Gazmore(Humor) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Gazmore(Humor) Empty7%Gazmore(Humor) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Gazmore(Humor) Empty37%Gazmore(Humor) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
11052010

EUUUUUUH MORE!

Roja e burgut i thote nje te burgosuri:

-Shiko , duhet ta pastrosh qeline deri neser ne
ora 9 te mengjesit.

Te jete e paster si pasqyre, sepse do
te vije drejtori.

I burgosuri , qe ishte i lodhur ne tru, i habitur i
drejtohet rojes:

-Euuuuuh , more! A edhe ate e paskan zene, a?!
 
nga Bona - Komentet: 0 - Shikime: 1572
11052010

MËSUESJA
Nxënës të dashur çfarë
na jep delja?
Leshin.
Po pula çfarë na jep
Vezët.
E lopa çfarë na jep?
Detyrat e shtëpisë!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
nga Albi-ibro - Komentet: 0 - Shikime: 1810
09052010

Dalja me pagesë


Dy skocezë kishin hapur një teatër, mirëpo siç dihet skocezët janë tepër koprracë. Dhe pasi që askush nuk donte të harxhojë të holla për teatër dy shokët mendonin ta mbyllnin teatrin. Gjatë kohë menduan se çfarë të bëjnë më në fund njërit iu kujtua një ide dhe menjëherë e zbatuan. Të nesërmen menjëherë e shpallën se hyrja në teatër është gratis.

Atë ditë gati e tërë qyteza kishte ardhur në teatër, shfaqja ishte shumë...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1542
05052010


Humore me polic

Policët duke marrë rrogën

Dy policë shkojnë të marrin rrogën dhe e shohin listën.

Hasani 150.000 lek
Ndoci 150.000 lek.
Kamberi 150.000 lek.
Totali 450.000 lek
Njëri nga policët inatoset dhe thotë: Si është e mundur kjo, ne të gjithë rrimë ditë e natë duke punuar për 150.000 lek, kurse këtë Totalin se...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1477
05052010


Humore nga Nasradini
[center]SA KËMBË KA GOMARI?

(HUMOR NGA NASRADINI)
[/center]

Nasradini hipur në gomar takohet me një udhëtarë, me hoxhën u mahit udhëtari.
E pyeti sa këmbë ka gomari. Nasradini zbriti ia numëroi , pastaj me zë atij i tregoi.
Unë e di i tha ai.
Po pse zbrite, a nuk edije s akëmbë ka gomari?
Jo, jo...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1773
30042010


Te qeshim se bashku
Të qeshim së
bashku


PRINCIPI

Një njeri ishte
punësuar. Erdhi koha të marrë rrogën e parë.Shkoi te padroni dhe
ai ia dhe një zarf, por ç`të shohë në të kishte 200 euro tepër.
I merr ato dhe nuk tregon për gabimin e bërë. Muajin tjetër, kur
e merr rrogën , vëren se mungojnë 100 euro. Nervozohet dhe
menjëherë shkon te padroni dhe i thotë se nga nga rroga i mungojnë
100 euro.

Ky është një gabim të
cilit nuk mund ta falë i thotë padronit.

Mirë i tha padroni pasi
që...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1517
29042010

[b] SEMAFORI I KUQ

Nje Polic i komunikacionit, qe sapo kishte kryer kursin per polic,
e ndali nje autoveture dhe i drejtohet shoferit:

-A nuk e verejte driten e kuqe te samaforit?

-Ate e pashe, por nuk te pashe ty!-ai kthen ai .
LASHTESIA E MUZEUT

Puntori, i cili punonte ne nje muze te kohes se lashte , i tregon udhehqesit te turisteve se
ai muze ishte i vjeter tridhjetemilione e njezeteshtate vjet e tre muaj e dymbedhjete dite

-E pamundur!- tha njeri prej turisteve.

-Si...
 
nga Bona - Komentet: 0 - Shikime: 1674
28042010


Të qeshim së bashku
Të qeshim së bashku
(Gomari dhe gazetari)

Gazmore(Humor) Gomari10Na ishte një herë një gazetar i cili po kërkonte lajme. Shikon një grumbull njerëzish të mbledhur diku dhe shkon menjëherë pranë tyre. Kur pyet se çfarë ka ndodhur , i thonë që ka ndodhur një aksident. Gazetari pas hsumë përpjekjesh nuk arriti të çante shumë turmën. Për të arritur sa më parë në mes thotë,...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 3609
23042010


Gazmore-Humor nga Nasradin Hoxha
SHPRESA E FUNDIT

Një herë të ndjerit Nastradin Hoxha i kishte humbur një gomar i vogël, të cilin e donte shumë. Nastradini po mundohej që ta gjente me mend, vallë me mendt e veta kishte shkuar gomari i vogël dikund larg te një vend tjetër apo ndonjë kafshë tjetër e kishte tërhequr atë nga pas, mirëpo sado që e vrau mendjen ai këtë gjë nuk kishte se si ta dinte. Pa humbur kohë ai u vu që ta kërkonte gomarin e humbur duke pyetur sa andej këtej herë njërin e herë tjetrin që takonte e pyeste mos e kanë...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1869
20042010

Një herë mbreti dhe evziri ishin duke u marrë me punë të kota. Pas ca kohe ata u zunë. Mbreti pohonte se ai është i madh edhe i fortë dhe se veziri është nënpunës i tij, ndërsa veziri e kundërshtonte duke i thënë se ai është më i fortë pasi që ai shkon në luftë është në krye të ushtrisë ndërsa ti bret i tha me vete ke vetëm vulën të cilën e përdor në letrat të cilat i përgatis unë.

Zënka kishte vazhduar me orë të tëra por pa sukses, asnjëra palë nuk kishte pranuar fuqinë e tjetrës. Andaj vendosën që të dlain në mal e të pyesin njeriun e parë që do ta...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1765
19042010

Dy hakerat


Dy shokë kompjuteristë marrin rrugën për nëShkup dhe rrugës u prishet vetura. Mundohen të nisin, por assesi nuk mundën.Ndërkohë njëri i thotë tjetrit: "Hej , ndale motorin ,dalim jashtë dhe e ristartojmë përsëri , e hyjmë brenda".

Taksisti

Një herë një plak i cili i kishte valixhet e rënda në dorë dhe kishte për të udhëtuar shkon dhe e pyet një taksist se sa do të kushtonte për ta dërguar atë deri në vendin e caktuar.

Taksisti i thotë: "10...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1616
17042010

1.Dhëmbët

Mami, unë ende i kam dhëmbët e qumshtit, apo jo?!
Po shpirt! Kjo është përshkak se pi qumsht?
Po shpirt
Po dhëmbët e babait,si quhen atëherë?
Dhëmb alkoolik.


2.Fjalë të urta

Muharrem, më thuaj një fjalë të urtë, i thotë profesori.
Pa Allatë nuk ka zanat!, thotë djaloshi.
Bukur! Më thuaj edhe një.
Të mençurit i mjafton vetëm një.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 3979
17042010

1. Lejleku

Mësuesja i pyetën nxënësit: A e dini se si keni ardhur në këtë botë?
Një nxënës thotë: Lejleku më ka pru.
Tjetri thotë: Mua tezja më ka dërguar prej Amerike.
Në këtë paraqitet Agimi i vogël: Ne shqiptarët jemi aq të varfër që babai në shtëpi na mbaron vetë.


2.Gjyshja

I erdhi gjyshja në vizitë dhëndërrit, e ky e pyetën?
Sa do të rrishë?
Deri sa nuk të mërzisë, dhëndër!
Dhëndërri, po përse aq pak?
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1790
17042010

Grindja
Përse djaloshit ia ke dërguar letrën boshe? E pyetën nëna vajzën.Përshkak se nuk flasim, i përgjigjet vajza.

Në Gjygj
Gjykatësi: Si mund të na sqaroni që krjet arin e vjedhur e kemi gjetur te ju?
I gjykuari: Më jepni pak kohë që të më kujtohet.
Gjykatësi: Ja një vit e gjysëm.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2005
17042010

Ushqimi i njejtë


 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1723
17042010

Pyetja

Në orën e letërsisë, mësuesi pyet një nxënës që është i dobët në mësime:
“Ngrihu , ti Luan dhe thuaj si quhet autori i librit “Lexime”? Heshtje.
Mësuesi deshti ta ndihmojë dhe i thotë: “Bes...” Përsëri heshtje.
“Besnik Bregu”- e ndihmoi plotësisht mësuesi.
Nxënësi pas kësaj ulet i qetë në bankë.
“Prit , pse ulesh”? – i thotë mësuesi.
“Po ju , sapo thirët të ngrihet një nxënës tjetër, zotëri...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1484
 Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire