islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
PAK HUMOR : EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
PAK HUMOR : EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
PAK HUMOR : EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
PAK HUMOR : EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
PAK HUMOR : EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
PAK HUMOR : EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
PAK HUMOR : EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
PAK HUMOR : EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
PAK HUMOR : EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
PAK HUMOR : EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
PAK HUMOR : EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
PAK HUMOR : EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
PAK HUMOR : EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
PAK HUMOR : EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
PAK HUMOR : EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
PAK HUMOR : EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
PAK HUMOR : EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
PAK HUMOR : EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
PAK HUMOR : EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
PAK HUMOR : EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
PAK HUMOR : EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
PAK HUMOR : EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
PAK HUMOR : EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
PAK HUMOR : EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
PAK HUMOR : EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
PAK HUMOR : EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
PAK HUMOR : EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
PAK HUMOR : EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
PAK HUMOR : EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
PAK HUMOR : EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
PAK HUMOR : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
PAK HUMOR : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
PAK HUMOR : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
PAK HUMOR : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
PAK HUMOR : EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
PAK HUMOR : EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
PAK HUMOR : EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
PAK HUMOR : EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
PAK HUMOR : EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
PAK HUMOR : EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
PAK HUMOR : Empty20%PAK HUMOR : Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
PAK HUMOR : Empty7%PAK HUMOR : Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
PAK HUMOR : Empty7%PAK HUMOR : Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
PAK HUMOR : Empty7%PAK HUMOR : Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
PAK HUMOR : Empty7%PAK HUMOR : Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
PAK HUMOR : Empty7%PAK HUMOR : Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
PAK HUMOR : Empty7%PAK HUMOR : Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
PAK HUMOR : Empty37%PAK HUMOR : Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 PAK HUMOR :

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

PAK HUMOR : Empty
11112011
MesazhPAK HUMOR :

NUSJA DHE VJEHRRA

Moj nuse,- i thotë e vjehrra së resë, - të ta them ashtu troç, ti aspak nuk je si shoqet e tua, ato janë ngritur që në orën pesë të mëngjesit dhe i kanë bërë të gjitha punët, e ti ngrihesh në orën dhjetë!

- Besa as ti, nuk je hiç si shoqet e tua! – ia ktheu e reja.
- Pse? - e pyeti vjehrra me rrëmbim.
- Po a nuk e sheh, moj vjehërr, se të gjitha shoqet e tua ka kohë që kanë shkuar në botën tjetër, e ti ende ma bën ligjin këtu, pra as ti nuk je si shoqet e tua të bekuara!


[ Shkruan:Bujamin Salija ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

PAK HUMOR : :: Komentet

Jasemina
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 15:50 nga Jasemina
Hahah si gjithmon problematika me e madhe ke vjehrrat ...po te pyesish vjehrren uffufuf per nuset ....

Bujamin
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 15:53 nga Bujamin
Eh hajr InshAllah gjithmon ne skenen e nje drame jan nuse dhe vjehra shkojn sikur çifte mendoj kto fjal burojn nga dashuria prapa skene QE KAN hehe :)

Jasemina shkruajti:
Hahah si gjithmon problematika me e madhe ke vjehrrat ...po te pyesish vjehrren uffufuf per nuset ....

Jasemina
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 15:57 nga Jasemina
Po te jet nje dram e mire dhe te mbaron dicka komike e te jet e rekomanduar qe te gjithe te shofin ...
....po tash kto kohet e fundit vetem se eshte duke shku ne tragjik o vella :P hahahaha
Bujamin
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 16:31 nga Bujamin
Në tetovë thuhet kur ndodh nje tragjerdi :) taksirat e ka pas ta heke :) dmth Nusja + Vjehrra = Tragjedi ose Lumturi. nvaret ç'far menaxhimi do bëhet zemra posedon prirje engjëllore dhe djallëzore cilës ti japim përparësi ajo do na mbisundojë. Po si zakonisht Tragjedia pa pushtuar dramat! Ja kjo është seriali i rradhës " Vjehra dhe Nuse " :)

Jasemina shkruajti:
Po te jet nje dram e mire dhe te mbaron dicka komike e te jet e rekomanduar qe te gjithe te shofin ...
....po tash kto kohet e fundit vetem se eshte duke shku ne tragjik o vella :P hahahaha
avatar
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 18:42 nga Zudi Fejzuli
Hajr InshaAllah sot paska qene dita e shakave edhe une do ta them nje...

Nje shqipetare kishte vendosur qe te shkonde diku large ma shume large, sepse ishte merzitur me shqipetaret tjere. Duke u menduar se ku te shkoj i vajti mendja diku ne nje ishull ne skaj te botesdhe tha, atje me siguri nuk ka shipetare.
Por kurr arriti ne ate ishull ju deshke qe te kaloi nje perrua dhe ne skaj te perroit ishte nje njeri qe çalonte (me nje kembe) qe kerkonte ndihem. Ketij te fundit i erdhi keq dhe i ndihoj qe te kalonte perroin, kurr e kaluan perroin njeriu ne fjale i tha ''FALEMINDERIT'' ne shqip ndersa ky e shikon i hutuar dhe mendon!?po sikur te kishte edhe kemben tjeter ndoshta ku do ishte tani, ndoshta edhe ne hene.....

lol!
vildane
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Fri 11 Nov 2011 - 22:17 nga vildane
Edhe une tjua tregoj nje

Kan qenë dy plaka katunarka edhe tashti jon hip autobus edhe e kan pa npasqyre veten po ato kan menu qe jon dy plaka edhe njona ja bon tjetres qu shkojm i folim qatyneve plakave mos tbohmi hor ato tu shku kishe me i fol atyneve e kan pa pasqyre kishe atoo tu ardh me i fol ktyneve ni plak ja bon tjetres hajde ulmi se ato po vin te na me na folAdmine-Meli
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Sat 12 Nov 2011 - 0:42 nga Admine-Meli
hahahaha shum humore interesante ....
Bujamin
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Sat 12 Nov 2011 - 15:30 nga Bujamin
MashAllah shum humore te mira dhe me vend qenkan postuar...!
Admine-Meli
Shqiptari,Italiani dhe Anglezi
Mesazh prej Sat 12 Nov 2011 - 18:01 nga Admine-Meli
Këta të tre hyn në një lokal por ulen në tavolina të ndara.
Porositin të tre dhe hanë.
Çohet Anlezi me ik, por vjen kamarieri dhe i thotë:
Zotëri pagesën.
Anglezi:Po unë ti dhash paret.
Kamarieri: Jo nuk më dhatë gjë.
Anglezi: Po ja vete atë atje.Italiani shkon dhe i thotë Italianit:
Zotëri a e pe a ka paguar ky?
Italiani: Po ai pagoi pak para meje.
Kamarieri: Po ti nuk ke paguar për veten tënde.
Italiani:Po unë pagova, ja vete atë atje.Kamarieri kësaj radhe shkon te shqiptari dhe i thotë:
O Zotëri a kan paguar këto dy?
Shqiptari:Ku e di unë se çfarë kanë bërë ato dy,po ti mua ma kthe kusurin një herë.
avatar
Re: PAK HUMOR :
Mesazh prej Sat 12 Nov 2011 - 18:14 nga Zudi Fejzuli
haha shqipetari gjithnji me ''dhelper''
Re: PAK HUMOR :
Mesazh  nga Sponsored content
 

PAK HUMOR :

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: