islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
32 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 32 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty20%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty7%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty7%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty7%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty7%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty7%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty7%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty37%[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Empty
23022014
Mesazh[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes

[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         Images14
Nasradini para vdekjes la nje shaka, Gruas iu drejtua dhe keshtu i tha: Nasradini: Degjo, moj grua, keshtu me lot ne sy nuk mundem te shikoj ty, andaj shko vishu si ne nuseri, vishi ato qitajne te bukur lahuri. Rregullo vetullat, syte beri syrmeli, pastaj eja ketu prane meje rri! Gruaja: Nuk te kuptoje, hoxhe efendi, keto fjale qe me thua. Pse te vishem siq thua kur te degjoj ty duke gjermuar! Nasradini: Oj grue kur vjen me ma marr shpirtin Azraili ndoshta i pelqen ti e me harron mua. :
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes                         8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes :: Komentet

No Comment.
 

[Humor nga Nasradini] Shakaja para vdekjes

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: