islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty20%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty7%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty7%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty7%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty7%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty7%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty7%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty37%[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Empty
18022014
Mesazh[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari

[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari Nastraddini.Një ditë Nastradini së bashku me djalin e tij u nisën që të shkonin në një fshat. Djalin e la që të hipte në gomar e vet ecte këmbë. Ata i takuan ca njerëz dhe thanë:

“Sa çudi e madhe në këtë kohë. Shikoni se si djali ka hipur në gomar, e babain e tij plak e të moshuar e ka lënë të ecë në këmbë!”

Djali i dëgjoi dhe i tha Nastradinit:

“O baba, a nuk të thashë hip ti? E kur hipi Nastradini, ndërsa djali zbriti, ata i takoi një grup tjetër njerëzish dhe thanë:

“Sa çudi e madhe çfarë po shohim, plaku i fortë e i shëndoshë ka hipur në gomar, kurse këtë djalin e vogël e ka lënë të eci në këmbë!”

Nastradini e mori djalin dhe e uli prapa tij në shpinë të gomarit e sa ecën pak, ata i takuan disa njerëz të tjerë të cilën thanë:

“Ky njeri s’paska kurrfarë mëshire për kafshën, si kanë hipur ai dhe djali i tij mbi këtë gomar te dobët? Nuk e kanë lënë gomarin të ecë vetë e ata të ecin në këmbë në këtë kohë të nxehtë!”

Atëherë Nastradini ua ktheu:

“O ju, a kurrë nuk jeni çuditur ndonjë herë a? Tashmë nuk ka mbetur gjë tjetër, vetëm që ne të ecim në këmbë dhe ta hipim gomarin në shpinat tona!”

Ja pra të respektuar vëllezër e motra, ja se ç’ndodhë nëse i dëgjojmë të tjerët e nuk vazhdojmë sipas asaj që kemi vendosur vetë. Ne duhet që t’i mbështetemi Allahut Fuqiplotë dhe të vazhdojmë rrugën tonë, pavarësisht fjalëve të njerëzisë, sidomos të këtyre të sotmëve, Zoti xh.sh. na udhëzoftë të gjithëve! Pra, le të vazhdojmë, të ecim rrugës së Tij, se padyshim që ndihma e Allahut xh.sh. është me ne. Tek e fundja, siç thotë populli, pyet njëqind vet e puno si di vetë. Qofshim gjithmonë nën ndihmën dhe përkrahjen e Zotit tonë të Madhërishëm, Amin!

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari :: Komentet

No Comment.
 

[Gazmore nga Nasradini] Nastradini, djali i tij dhe gomari

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: