islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty20%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty7%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty7%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty7%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty7%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty7%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty7%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty37%Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] Empty
25072013
MesazhNasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak]

Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] 1069178_532666383455873_2064425367_nNasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan!


Për çdo ditë që do të agjoroj,do të hedh nga një gur në këtë qyp,kur të bëhen tridhjetë gurë,do të thotë se Ramazani ka mbaruar...

Djali i Nasradinit e sheh qypin dhe thotë: Më duket se babai nuk e mbushi dot qypin me gurë,haa,!..
Pa ta ndihmojm pak dhe të shohim se çdo të ndodhë!..

Një Xhemat e pyet Nasradin Hoxhën: O Hoxhë! E sata ditë e Ramazanit është sot?

Prit një minutë sa të numroj gurët që kam hedhur në qyp dhe erdha...

Nasradini kur shkon te qypi habitet kur e shef çka me pa!
Allah Allah në qyp qenkan 125 gurë...

Erdha komshi,sot qenka dita e dyzetepesë e Ramazanit!..

Mos, mor Hoxhë...E kur ka ndodhur që Ramazani të ketë dyzetepesë ditë? Ramazani më së shumti tridhjetë ditë është!..

Shiko...Unë prapë tolerova ca,por por po të shikosh llogarinë e qypit,sot është dita e 125 e Ramazanit!...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak] :: Komentet

No Comment.
 

Nasradin Hoxha dhe Muaji Ramazan! [Të qeshim pak]

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: