islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty20%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty7%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty7%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty7%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty7%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty7%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty7%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty37%Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) Empty
14092012
MesazhNasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha)

Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) P015_1_00Gomari i Nastradin Hoxhes ishte plakur. Fuqia e vjetër që kishte pasur njëherë e një kohë dhe shëndeti e kishin lenë me kohë.
Shumë e shumë kohë më parë, kur ishte i fortë, si ndonjë dem, ky gomar e sillte Nastradin Hoxhën nga malet në fshatin e tij për një orë, kurse tani ketë largësi filloi ta bënte për dy orë të mira.
Nje ditë kur kishte shkuar tek një i njohur për t'i qarë hallin, njohuri si e pa me kujdes se në ç'gjendje kishte arritur gomari i Nastradinit u mendua një cope here dhe e këshilloi kështu:
- Gornarin tënd për hallin që ka do ta lyesh me një çikë nishader dhe ke për ta parë se po t' i bësh këtë, atij do t'i vijë menjëherë fuqia. Ka për të rendur me shpejtesi sa edhe ti do të çuditesh kur ta
shikosh!
Dhe Hoxha pa u vonuar e provoi kete gjë. Sa u kenaq Hoxha kur pa se me te vertete i erdhi shpirti gomarit dhe iu ngjall fuqia e dikurshme, bile aq e forte sa këtë herë filloi që të vinte nga malet në shtëpi, poshtë në fshatin e tij, për një gjysëm ore. Hoxha ishte i Iumtur sa s' ka për zgjidhjen qe i gjeti hallit të tij. Te nesërmen e asaj dite të paharruar, kur gomari i tij filloi të vraponte me fuqinë e një kerrici të ri, ne mengjes shkoi përsëri për dru lart në mal. Drutë që preu ia ngarkoi gomarit. Por këtë herë për veten e tij filloi ta ndjeje që nuk kishte zgjidhje, meqenëse edhe vetë ishte i plakur dhe pa fuqi, ndaj me nishaderin me të cilin sapo kishte lyer gomarin, vendosi që të lyente edhe trupin e tij. Mirëpo pa e mbaruar mirë këtë provë filloi që t'i hiqte shpirti keq ngaqë u ndez flakë, prandaj filloi të vraponte teposhtë malit me sa i mbanin këmbët... Me atë vrull që kishte marë arriti në shtëpi përpara gomarit. Gruas së tij që po e shikonte me sy të hapur fort nga habia, i tha duke iu marë fryma:
A ç' kishte për të ndodhur, ndodhi! Unë po vrapoj për tek liqeni.
Kur të vijë gomari thuaji edhe atij që të veprojë kështu si unë, të gjeje edhe ai i shkreti një zgjidhje për të shpëtuar kokën e vet!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha) :: Komentet

No Comment.
 

Nasradini dhe Nishaderi (Gazmore nga Nasradin Hoxha)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: