islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty20%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty7%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty7%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty7%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty7%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty7%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty7%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty37%[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Empty
01102013
Mesazh[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!!

[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! Miu_qe10Ka qenë një kohë kur minjtë,të cilët duan të provojnë gjithçka, hanin edhe librat.
Tani nuk ndodh më, pasi me gjithë ato mbeturina të gjërave të mira që gjenden në plehra,do të ishin budallenj po të hanin letra.
Pastaj sot ka aq shumë libra, sa edhe po të brehet një prej tyre, bota përsëri vazhdon të ecë përpara. Por në kohën e përrallës sonë, librat ishin gjëra të çmuara. Nuk kishte kinema, as disqe, as kaseta dhe aq më pak televizor me ngjyra. Shkenca gjendej në libra dhe në pllaka guri (që minjtë nuk i brejnë dot). Ja përse një libër, më i madh se të tjerët, që po brehej nga një mi, thoshte: "Përse po më bren? Nuk e di që në fletët e mia është shkenca e gjithë botës?". Miu, i cili nuk rrinte gjithë ditën në bibliotekë, por shëtiste nëpër botë sa kishte fuqi për të gjetur diçka për të ngrënë, filloi të qeshte.

"E dija që gjërat që duhen mësuar janë aq të shumta sa nuk mund t'i nxënë as një milion fletë të mëdha si këto". Dhe sapo pushoi së qeshuri, filloi përsëri të hante.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!! :: Komentet

No Comment.
 

[Gazmore Tregim] Miu dhe brejtja e librave!!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: