islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty20%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty7%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty7%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty7%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty7%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty7%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty7%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty37%[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Empty
01102013
Mesazh[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit?

[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? Papaga10Është më e rëndësishme të dish të flasësh apo të dish të mendosh? Para se të përgjigjeni,dëgjoni këtë histori. Një burrë kishte një papagall folës të bukur që thoshte fjalë pa kuptim. Një prej fqinjëve ia kishte zili dhe shumë herë umundua t'ia blinte.
"Mund të më japësh çfarëdo shifre, i dashur", thoshte çdo herë i zoti i papagallit, "por këtë zog nuk do ta shes kurrë, as ty e as ndonjë tjetri!". Një ditë fqinji erdhi përsëri me një rosë në dorë. "Do ta blesh?", e pyeti. "Nuk kam nevojë për rosa. "Blije", këmbënguli fqinji.
"Kjo rosë mendon dhe mendon mirë! Ç'është e folura paratë menduarit? Asgjë!". "Ke të drejtë", i tha i zoti i papagallit. Dhe pasi u mendua gjatë, e pyeti: "Sa do për rosën?". "Papagallin,plus një milion!".
"Dakord!".
Kështu ai budallai humbi një papagall që fliste edhe një milion më pak në xhep dhe fitoi një rosë që vinte vërdallë
nëpër shtëpi duke ia bërë kuak-kuak me budallallëk dhe duke menduar për punët e veta!

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit? :: Komentet

No Comment.
 

[Gazmore Tregim] Ç'është e folura para të menduarit?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: