islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty20%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty7%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty7%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty7%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty7%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty7%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty7%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty37%Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
13032019
MesazhBuzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Cobani-384cyr8temkx7sioxu52wwBuzeqeshuni pak  -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?
Kishte qene nje djalosh i menqur, mirepo shkolla nuk i shkonte fare .
Dinte shume gjera, mirepo shkollen nuk e donte…
Vin koha kur ai kryen shkollen fillore dhe babai pyet djaloshin se a deshiron ta vazhdoje shkollimin ne shkolle te mesme apo deshiron te behet qoban dhe ti ruaj delet. Djaloshi zgjedh te ruaj delet, pra te behet qoban. Nje dite ne fshatin ku jetonte djaloshi shkon nje delegacion sheterore dhe takojne kete djaloshin dhe i thone: ”Ne do ti bejme disa pyetje dhe per cdo pyetje ce ti do japesh pergjigje te gabuar ti do na japesh neve 5 euro, ndersa per cdo pyetje qe ti do na besh neve dhe ne nuk do pergjigjemi sakte, ne do te japim 100 euro…
Tani ata i bejne nje pyetje djaloshit: ”Kush eshte kryetare i Malejzise ?
Djaloshi pergjigjet duke thene se nuk e di dhe ua jep 5 euro. Tani djaloshi u shtron atyre nje pyetje: ”Qka eshte nje gje e cila ngjitet perpjete rrepires me 2 kembe, ndersa kthehet poshte me 3 kembe. Ata mbesin te hutuar dhe thone se nuk kane pergjigje, pastaj ia japin djaloshit 100 euro. Tani nga kurreshtja e pyesin djaloshin se cka eshte ajo per te cilen na bere pyetje, pra na trego.
Djaloshi pergjigjet duke u buzeqeshur, :
”Jo as une nuk e di, ja merrni 5 euro”
* Pra cdo kush ka rriskun e tij dhe nuk eshte cdonjeri per shkolle, dhe jo cdo here dituria eshte fitimtare, ne disa raste shkathtesia dhe pervoja e ben te veten.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? :: Komentet

No Comment.
 

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: