islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nastradini përgjigjet në pyetje EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty20%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty7%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty7%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty7%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty7%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty7%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty7%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nastradini përgjigjet në pyetje Empty37%Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nastradini përgjigjet në pyetje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Islam Only Way
Motrat islame
Motrat islame
Islam Only Way

Numri i postimeve : 8
Data e regjistrimit : 14/11/2011
Nacionaliteti-Sheti : Dunja..!!

Nastradini përgjigjet në pyetje Empty
15112011
MesazhNastradini përgjigjet në pyetje

Nastradini ka qenë i mençur, ka pasur përgjigje të shpejta, të mençura dhe të sakta, e për këtë kan marr vesh edhe fqinjët dhe populli në tërësi, po ashtu edhe disa dijetarë nga shtetet tjera, e për këtë kanë dashur që ta njohin dhe të dëgjojn atë çka thotë nga pyetjet që ia parashtrojnë, si dhe përgjigjet dhe komentet e tij.

Një njeri i ditur kishte ardhur dhe kishte pyetur popullin: Cili është njeriu më i ditur te ju?

Ata thanë: Nastradini. Njeriu shkoi e takoi dhe u ul pranë Nastradinit dhe e pyeti: Kam dyzet pyetje, a e ke mundësin që të më përgjigjesh në të gjitha me një përgjigje të vetme?

Nastradini tha: Po më pyet.

Dietari ia parashtroi të dyzet pyetjet, e Nastradini i tha atij: A do që të përgjigjem me një përgjigje të vetme në to?

Dijetari tha Po, sepse ky është edhe kushti i vetëm themelor, Nastradini tha: Qështja është e lehtë, unë nuk e di asnjë nga këto...

Marr nga libri : Nastradini - Anekdota Islame

Pergaditi : Arafat Sali

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Le të jetë nga ju një grup që thërret në atë që është e dobishme, urdhëron për punë të mbara dhe ndalon nga e keqja" (Ali Imran - 104)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

Nastradini përgjigjet në pyetje :: Komentet

No Comment.
 

Nastradini përgjigjet në pyetje

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: