islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty96%Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty0%Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty0%Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty0%Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty1%Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty2%Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona Empty
MesazhTitulli: Lajme Ditore: nPërmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona   Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18

Lajme Ditore: 
Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona 20190104 “Shirat e shumta shkaktuan përmbytje në Afganistanin perëndimor,  duke vrarë të paktën 17 vetë dhe shkatërruar me qindra shtëpi”, tha një zyrtar i qeverisë këtë të shtunë.
“Prej dy ditësh mbetën të vdekur 12 persona në  Jawzjan dhe dy të tjerë në Badghis, krahina që kufizojnë Turkmenistanin”, tha Hasibullah Shir Khani, një zëdhënës i Autoritetit Kombëtar të Administrimit të Katastrofave në Afganistan.
“Dy të tjerë u vranë në Herat dhe një tjetër në provincën Sar-e Pul”, shtoi ai. Më shumë se 500 shtëpi u shkatërruan.
Përmbytjet kanë krijuar tashmë një situatë të dëshpëruar. Qindra mijëra njerëz janë zhvendosur në Afganistanin perëndimor nga thatësira e madhe e vitit të kaluar. Përmbytjet në fillim të marsit shkaktuan shkatërrime të mëtejshme dhe e vunë vjeljen e grurit të këtij viti në rrezik.
“Përmbytjet kanë shkatërruar qindra shtëpi, disa vende historike, mijëra hektarë tokë bujqësore, ura dhe autostrada”, tha Jilani Farhad, një zëdhënës për provincën Herat./tch
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [Lajme Ditore] Jerusalem, forcat ushtarake vrasin një të ri palestinez
» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
» Jemen, dronët vrasin 7 persona
» [Lajmet Ditore] Pakistan, 30 viktima nga përmbytjet
» [Lajmet Ditore] Sulmet amerikane në Siri vrasin 553 militant dhe 32 civilë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: