islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty20%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty7%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty7%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty7%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty7%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty7%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty7%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty37%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye 11763186-6876829-image-a-52_1554206922266-218x150  Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër Një burrë në Kinë është bashkua me familjen e tij vetëm 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish.
Ai u rrëmbye ndërsa po shkonte nga shtëpia në shkollë dhe u shit në një qytet më shumë se 700 milje larg shtëpisë.
Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër në Kinën veriore. Familja e re ia ndryshoi emrin nga Xu Wenbin në Zhang Hao, sipas policisë. Por më në fund ai gjeti familjen e tij.
Rrëmbimi i Zhang Zhang ndodhi në Wulangmiao pranë qytetit Hanzhong në provincën Shaanxi të Kinës veri-perëndimore. Në një ditë fatale në vitin 1998, atij u afrua nga një njeri i çuditshëm, i cili ishte trafik njerëzish në fshatin Liujiacun. Burri i ofroi një ëmbëlsirë djalit dhe i kërkoi ta ndiqte.
 Kjo ishte hera e fundit që prindërit dëgjuan për të. Identiteti i familjes tjetër ku u shit Zhang nuk është zbuluar. Ndërsa prindërit e tij, Xu Jinhua dhe gruaja e tij, nuk ndaluan kurrë së kërkuari. Si u gjet Zhang pas 21 vitesh Policia mblodhi mostrat e ADN-së së çiftit dhe i dërguan në bazën kombëtare të të dhënave të ADN-së të Kinës për fëmijët e rrëmbyer, duke shpresuar që t’i lidhin ata me djalin e tyre të humbur.
 Lajme të mira erdhën dhjetorin e kaluar kur policia gjeti një përputhje të mostrave të ADN-së së familjes Xu në bazën e të dhënave. Policia tha se të dhënat e tyre përputheshin me një djalë të quajtur Zhang Hao, i cili jetonte në Hengshui të provincës Hebei.
Dhe vetëm të enjten e kaluar u bë i mundur takimi i çiftit me djalin e tyre Zhang. Sapo zoti Zhang hyri në fshat prindërit e njohën pavarësisht faktit që kishin jetuar larg për një kohë kaq të gjatë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: