islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty20%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty7%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty7%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty7%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty7%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty7%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty7%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty37%60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 60 këshilla për bashkëshorten muslimane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


60 këshilla për bashkëshorten muslimane Empty
MesazhTitulli: 60 këshilla për bashkëshorten muslimane   60 këshilla për bashkëshorten muslimane EmptyThu 12 Nov 2009 - 8:21

60 këshilla për bashkëshorten muslimane

1- Ti je borziloku i shtëpisë prandaj bëje burrin tënd që të ndjejë këtë
erë që në momentin e futjes së tij në shtëpi.

2- Hulumto momentet e rehatisë së tij, zbukuroji ato me lëvizje apo me
fjalë ji optimiste dhe bëji ato me zemër të mirë.

3- Ji e gatshme për dialog dhe bisedime dhe largoju grindjeve dhe
këmbënguljes ne mendimin tënd.

4- Kuptoje gradimin e burrave mbi gratë me kuptimin e sheriatit dhe me atë
që ka nevojë natyra e femrës, e mos mendo se ajo është padrejtësi dhe
mospërfillje e mendimit të saj.

5- Mos e ngre zërin dhe vecanërisht kur bashkëshorti ndodhet në shtëpi.

6- Mundohu të bashkoheni bashkë në namazin e natës herë pas here se ai ju
shton juve nur,lumturi e ngrohtësi familjare." E a nuk rehatohen zemrat me
përmëndjen e All-llahut?"

7- Duhet të jeshë shumë e urtë në momentin e nevrikosjes së tij dhe mos të
zërë gjumi derisa ai te jetë i kënaqur prej teje. "bashkeshorti yt është
xhenneti yt ose zjarri yt"

8- Të jesh ne këmbë dhe e gatshme në momentin e veshjes së rrobave të tij
dhe daljes nga shtëpia.

9- Bëje të ndjehet se ti ke dëshirë të veshë një lloj rrobeje të vecantë,
dhe ti zgjidhja rrobat.

10- Ji korrekte në kuptimin e kërkesave, që të lehtësojë jetesën me të mira
dhe pa humbur kohë.

11- Mos prit as mos mendo të thote më fal apo të kërkojë të falur me
cfaredo lloj mënyre as mos e vër në një pozitë të tillë, vetëm në rast se
kjo vjen nga ana e tij dhe kjo për ndonjë cështje që me të vërtetë është
për të kërkuar të falur.

12- Kujdesu për pamjen dhe veshjen e tij, edhe sikur ai mos të jetë i
kujdesshëm, vetëm se kjo e nderon atë para shokëve të tij.

13- Mos u mbështet në atë se ai është i cili fillon gjithmonë i pari ne
kërkimin e kënaqësive të tij.

14- Ji cdo natë nuse për të dhe mos shko të flesh para tij vetëm në raste
të rralla.

15- Mos prit nga miresjellja jote me të asgjë, sepse shumica e
bashkëshortëve janë të zënë me punë, për këtë shkak ndodh mosshfaqja e
ndjenjave të tyre, dhe kjo ndodh pa dashje.

16- Ji aktive në cështjet e tij dhe mos ji e ndërlikuar.

17- Buzëqeshje të ëmbël të mbushur me dashuri dhe ndjenja tërheqëse në
momentin e kthimit të tij nga udhëtimi.

18- Dije se bashkëshorti yt është rrugë e cila të afron tek All-llahu i
madhëruar.

19- Mundohu të ndryshosh vashdimisht ne cdo gjë, në pamje, në fjalë e në
takimin tend me të.

20- Moseksistenca e kthimit apo ngadalësia, në rastin e kërkimit te dickaje
nga ti, por përkundrazi kërkesat e tij të serviren me dashuri dhe
shkathtësi.

21- Ndryshojua vendin mobiljeve te tua perpara se ai të kthehet nga
udhetimi dhe bëje të ndjehet se ti e bën këtë vetëm që ai të jetë i lumtur.

22- Kujdesu në drejtimin e mirë të shtëpisë, në rregullimin e kohës dhe
renditjen e cështjeve të rëndësishme.

23- Mundohu të mësosh disa profesione grash e ti zbatosh ato sepse ti ke
nevojë për to në shtëpinë dhe dauen tënde, dhe kryerja e tyre te kujton se
je femër.

24- Prite bashkëshortin tënd me falënderime dhe me fjalë të mira ne
momentin kur sjell në shtëpi ndonjë gjë, qoftë kjo ushqime veshëmbathje ose
dicka tjetër.

25- Kujdesu në zbukurimin, rregullimin dhe pastërtinë e shtëpisë, edhe pse
ai nuk mund ta ketë kërkuar një gjë të tillë,duke bashkuar ketu ndërmjet
bukurisë dhe thjeshtësisë.

26- Rregulloje kryerjen e punëve te shtëpisë në pershtatje me orarin e
tij,dhe mos e bëj të ndjehet se ti je gjithmonë e zënë me punë.

27- Ji e kënaqur dhe kujdesu nga shpenzimi i tepërt në mënyrë që të mos i
kalosh kufijtë e shpenzimeve të domosdoshme.

28- Bërja surprizë me ndonjë festë familjare të bukur, duke zgjedhur kohën
e përshtatshme për të.

29- Ta bësh të ndjehet se ti ke nevojë të marrësh mendimin e tij në cdo
cështje që të përket ty apo fëmijëve te tu, duke mos u marrë në trajtimin e
cështjeve të kota.

30- Mendo gjithmone për feminizmin tënd dhe mbroje atë, mundohu ta
paraqitësh në formën dhe pamjen sa më të mirë, në kohën e përshtatshme dhe
e tepruar.

31- Në momentin e kthimit të tij në shtëpi mbas nje mungese të gjatë larg
shtëpisë, mos e prit me ankesa apo dhimbje sado që të jetë gjëndja e
vështirë.

32- Nxiti fëmijët që të dalin të presin babain e tyre në momentin e kthimit
nga udhëtimi apo nga puna, dhe kjo duke marrë parsysh moshën e fëmijëve.

33- Mos iu anko bashkëshortit tënd nga fëmijët në momentin e kthimit nga
puna, te ngritjes nga gjumi apo në momentin e ngrënies, sepse kjo le gjurmë
të këqia si tek fëmijët ashtu edhe tek Babai i tyre.

34- Mos ndërhy në momentin e këshillimit apo të rrahjes së fëmijëve nga
babai i tyre me asgjë.

35- Kujdesu ne forcimin e lidhjeve ndërmjet fëmijëve dhe babait të tyre
sado që të jetë i zënë me punë, porse me zgjuarsi dhe pa e ndërprerë nga
punët.

36- Bëje të ndjehet se: mbajta e përgjegjësisë së fëmijëve nga ana jote
është e lehtësuar për shkak të duasë e bërë nga ai, dhe nga marrja e
mendimit të tij në cështje që u përkasin fëmijëve.

37- Mos u ngut duke pritur rezultate të shpejta në edukimin e fëmijëve,
sepse edukimi i fëmijëve do te marrë kohën e saj të plotë, dhe kjo varet
sipas moshës së tyre,sepse e kundërta mund të sjellë mërzitje dhe lënie pas
dore edukimin e fëmijëve.

38- Zbato me fëmijët e tu mënyrë edukimi sa më të mirë të lehtë dhe të
pranueshme për mendjet e tyre, mos i thuaj kjo që bëre është gabim dhe
vetëm kaq, por ta bindësh pse është gabim me qëllim që gabimi mos të
përsëritet më.

39- Kujdesu që kohën e lirë mos ta kalojnë kot, në vecanti në kohën e
pushimeve, vënien në dukje të pasioneve të tyre dhe shfrytëzimin e fuqisë
së tyre në gjëra të dobishme.

40- Ji shoqe e ngushtë e vajzave të tua dhe ji në dijeni per cdo ndryshim
që ndodh në trupin e tyre në cdo faze moshe.

41- Ndihmoje vajzën tënde qysh në vegjëli që të formojë personalitetin e
saj në dije edukuese.

42- Mundohu te barazosh mundin tend ndermjet; kërkesave të burrit dhe
fëmijëve të punës dhe shtëpisë.

43- Nderimi dhe respektimi i prindërve të tij dhe duke mos bërë dallim
ndërmjet prindërve të tu dhe prindërve të tij, se ata të kanë dhënë ty
dhuratën e tyre më të shtrenjtë i cili është bashkëshoti yt i dashur.

44- Prite familjen e tij me fjalë të ëmbla dhe bujari, duke ju bërë dhurata
në raste të vecanta, e nxite atë që t’I vizitojë të afërmit e tij edhe
sikur ai mos të interesohet për ta.

45- Kujdesu për të ftuarit e tij dhe mos të bëhet zakon rrefuzimi i tyre, e
mos të ndjejnë ata se kanë ardhur papritur, por përkundrazi ji e kujdesshme
dhe bujare, sepse kjo gjë e nderon atë.

46- Kujdesu për dokumentat e mjetet e tij të vecanta dhe ruaji ato.

47- Bëje shtëpinë të gjallëruar dhe të gatshme për të pritur musafirë në
cdo kohë, sistemoi librat dhe dokumentat e tij me korrektësi e me rregull, mos kontrollo nëpër dokumentat e tij përderisa ai nuk të ka lejuar për
dicka të tillë.

48- Mos e qorto në rast se mungon shumë nga shtëpia por prite me fjalë të
ëmbla duke i vënë në dukje se nuk mund të rrish kaq gjatë pa e parë dhe se
ndodhja e tij në shtëpi është krenari për ty.

49- Mos prit që ta shprehë më fjalë mërzinë që mund të ketë nga ndojnë
problem, por mjafton ta kuptosh atë dhe të shpejtosh në marrjen e hapave të
para.

50- Bëje të ndjehet gjithmonë se kërkesat e tij janë janë cështjet më të
rendësishme për ty sado që të jesh e zënë me punë dhe me përgjegjësi.

51- Mos i shto ankesat që mund të kesh në punë qoftë në dauen tende apo ne
profesionin tënd.

52- Dije se është e drejta e tij të dijë cdo gjë që ai don nga puna jote
dhe kjo pa u futur në bisedat me hollësi që zhvillohen ndërmjet teje dhe
motrave.

53- Bëje të ndjehet se kujdesja jote për veten tënde është dicka e
rëndësishme për ty sepse gruaja e shkathët është ajo e cila vë në dukje
qëndrimin e saj në shtëpi dhe bashkëshorti i saj kënaqet me qëndrimin e saj
në shtëpi, edhe sikur kohën ta keshë shumë të ngjeshur.

54- Kujdes mos të ndryshojë natyrën tënde të bukur femërore puna e daues
apo e profesionit tend.

55- Ruaji sekretet e shtëpisë tënde, bëja të ditur bashkëshortit tënd se
puna e tij është amanet tek ti, dhe se ti je në dijeni të natyrës së punës
së tij.

56- Mos e krahaso asnjëherë me të tjerët por kujto gjithmonë cilësitë e
mira që ai ka.

57- Mëso fikhun e daues sepse ai të ndihmon të lëvizësh me lehtësi dhe
zgjuarsi ndërmjet

femrave,në mënyrë që të realizosh planet dhe qëllimet e kërkuara në kohën e
duhur dhe pa humbur kohë.

58- Ji në dijeni të gjendjes ekonomike e cila i mundon shumicën e femrave,
që të lehtësojë ty ti nxjerrësh nga kjo duke ju ofruar tema të ndryshme të
përshtatshme për to.

59- Kujdesu në ndjekje të punës me motrat e tua, ti thërrasësh zemrës
përpara mendjes, e ti thërrasësh mendjes perpara zemrës në raste të vecanta
dhe kjo varet sipas natyrës së femrave.

60- Kujdes mos ta mundosh veten tej mase duke i shtuar punet dhe
pergjegjesite vetevetes, ku në të njëjtën kohë dikush tjetër mund të
ndihmojë e ti bëjë disa punë në vendin tënd.

Dhe ne fund mos u mbështet plotësisht në mundin njerëzor dhe mos harro se
ne kemi më shumë nevojë në ndihmën e All-llahut.
'
Selman el - Awde

O ju që keni besuar, a t’ju tregoj për një tregti të bujshme që ju shpëton
prej një dënimi të dhembshëm:
T’i besoni All-llahut dhe të dërguarit të Tij, të luftoni në rrugën e
All-llahut me pasurinë tuaj dhe veten tuaj, e kjo është shumë më e dobishme
për ju, nëse jeni që e dini.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
60 këshilla për bashkëshorten muslimane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: