islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty20%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty7%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty7%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty7%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty7%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty7%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty7%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty37%Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mos e shitni fenë për 20 cent.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mos e shitni fenë për 20 cent. Empty
MesazhTitulli: Mos e shitni fenë për 20 cent.   Mos e shitni fenë për 20 cent. EmptySat 4 Jul 2009 - 18:08

Mos e shitni fenë për 20 cent. 20cent_2007M
os e shitë fenë për gjëra të botës

Në xhaminë e Londrës merr detyrën një imam i ri.Ky imam sa herë që shkonte për në xhami, udhëtonte me autobus të njëjtë dhe në shumicën e rasteve takohej me shoferin e njëjtë. Një ditë, , në autobus, pasi e paguan biletën, shoferi ia kthen kusurin, por 20 centë më tepër se sa duhet.Imami këtë gjë e heton pasi ishte ulur dhe i kishte numëruar paratë.Në vete kishte menduar: “A t`ia kthejë 20 centin shoferit, apo jo?” Por, një zë nga brenda i thoshte imamit: “Është një shumë qesharake dhe as që e intereson shoferin një cikërrimë e tillë.
Sido që të jetë, kompania e autobusëve fiton shumë para.Ato njëzet centë nuk i heton kompania”.

Imami mendon se këto para mund t`i fsheh dhe t`i konsiderojë sikur të ishin një dhuratë nga Zoti....Kur arrin tek stacioni, ku është dashur të zbres, imami ndërron mendimin dhe kur cohet për të dalë jashtë, shkon tek shoferi, ia kthen 20 centët dhe i thotë; “Kusurin ma kthyet më tepër se sa që duhej”.

Shoferi buzëqeshi dhe i thotë: “Ju duhet të jeni imami i ri i xhamisë, apo jo? Në fakt, kam pasur dëshirë të vijë në xhami dhe t`ju vizitoj, që të më mësoni për fenë Islame, andaj unë ato 20 centë ua dhashë me vetëdije.Desha të shoh se cfarë do të jetë reagimi juaj”.

Imami kur zbret nga autobusi fillon të mos i ndjejë këmbët e tij dhe për pak të humbiste vetëdijen. Mbahet për një shtyllë dhe fillon që ta marë veten. Me lot në sy i thekson këto fjalë: “Allahu im, për pak do ta shitja Islamin për 20 centë!.....”

Mos harroni se edhe ju jeni nga ata që përfaqësoni fenë në jetën tuaj të përditshme, andaj duhet të keni shumë kujdes se si veproni.Sepse, një gabim i juaj mund t`i reflektohet Islamit si fe, tek ata persona që nuk e dinë Islamin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Mos e shitni fenë për 20 cent.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Tregime Islame-
Kërce tek: