islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty20%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty7%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty7%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty7%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty7%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty7%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty7%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty37%Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
MesazhTitulli: Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"   Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptyThu 12 Nov 2009 - 21:59

Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"Një gjykatë gjermane dënoi qytetarin Gjerman me prejardhje ruse me burg të përjetshëm për vrasjen e Egjiptianes shtatzëne në po të njëjtën gjykatë.

Alex Wiens, 28 vjeçar goditi me thikë kuzhine Egjiptianen Marwa El Sherbini, 31 vjeçare e cila ishte shtatzënë në të njëjtën gjykatë ku ai u dënua të mërkurën.

Wiens i cili kishte goditur El-Sherbinin përmbi 16 herë me një thikë të gjatë 18 centimetra kishte pranuar vrasjen e "Martires së mbuluar" në të njëjtën gjykatë.

Prokurorët thanë se Alex kishte një urrejtje të madhe dhe të shfrenuar ndaj të huajve.Kryeprokurori Frank Heinrich tha se Wiens i cili ishte hedhur në viktimën e tij si një maniak nuk kishte asnjë fjalë keqardhjeje për aktin e tij brutal.

"I akuzuari kishte planifikuar aktin me gjakftohtësi," shtoi Heinrich.

Burri i Marwës, Elvy Okaz, po ashtu kishte pësuar lëndime gjersa po mundohej të ndihmonte gruan e tij tre muaj shtatzënë.

Gjatë këtij konfuzioni Okaz 32 vjeçar, ishte qëlluar në këmbë nga një roje.Okaz tha për gjyqin se djali i tyre Mustafa tre vjeç e gjysmë po shikonte nënën e tij gjersa ajo po vdiste e mbuluar nga gjaku.

Tani Mustafës i cili jeton në Egjipt me të afërmit i mungon shumë e nëna e tij tha Okaz. "Ai po vuan shumë."

Marwa Sherbini ishte një nxënëse e dalluar në shkollën e saj në Aleksandri të Egjiptit. Ishte përzgjedhur nxënësja më shembullore në tërë kolegjin, për të vazhduar më pas në Fakultetin e Farmacisë në Universitetin e Aleksandrisë ku edhe diplomoi me nota rekorde.
Pasi u martua me Elvy Okazin, një hulumtues nga Institutin Max Planck, ajo u zhvendos të jetoj me atë në Gjermani.

Marwa kishte dalë me djalin e saj 3 vjeçar atëherë për të luajtur në një park në Dresden. Wiens kishte ofenduar atë për shkak të mbulesës islame duke e quajtur atë "terroriste".
Ajo pastaj kishte paditur Wiensin në gjykatën gjermane në lidhje me rastin.

Pasi ajo kishte fituar rastin, Wiens u dënua me gjobë prej € 780 për abuzimin e saj.
Por Wiens apeloi kundër verdiktit.

Pasi Sherbini dëshmoi në një apel në korrik të 2009-ës dhe u largua nga banka e dëshmitarëve, ai nxori një thikë që kishte arritur ta fuste në gjykatë dhe e masakroi atë për vdekje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" Empty
MesazhTitulli: Subhanallah   Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar" EmptySat 14 Nov 2009 - 8:19

Po pak e ka bre ki maniak burgimin o a desht ki te kallet em benzin dhe të shikohet si digjet bre Allahu e dënoft Juve Allahu ju shpërbleft për këtë lajm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Dënohet vrasësi i “Martires së mbuluar"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2009 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: