islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty20%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty7%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty7%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty7%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty7%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty7%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty7%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Tregim i vërte e jo trillim.... Empty37%Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tregim i vërte e jo trillim....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Tregim i vërte e jo trillim.... Empty
MesazhTitulli: Tregim i vërte e jo trillim....   Tregim i vërte e jo trillim.... EmptyWed 29 Sep 2010 - 14:45

Tregim i vertet e jo trillim

Paqa,meshira dhe begatia e Allahut qofshin mbi ju!

Tregimi ne vijim është nje tregim i vertete,i cili ka ndodhe ne qytetin tim,ne Gazza,(ne Palestine). Fillimi i tregimit fillon me veturen,e cila levizte ngadale,duke bartur shtate udhetare.Qe te gjithe ishin meshkuj,me perjashtim te nje femre beqareshe,e cila ishte gjysmelakuriqe; nuk kishte hixhab (shami) dhe kishte veshur rroba te tejdukshme.

Mbreteronte heshtje e madhe.
Sikur këtë monotoni e largoi zeri i hoxhes me mjekerr,i cili filloi t'i fliste kesaj beqareshe qe te mbulohej,sado pak qe te jete e mundur ,e te mos dale keshtu;as e veshur e as e zhveshur.
Sikur shejtani fliste neper gjuhen e saj,dhe meqe kishte nje mobil (tel. celular) ne dore,ia afroi atë hoxhes dhe i tha: Ja,merre mobilin tim dhe thuaj Zotit që qysh tani te ma rezervoje nje vend ne Xhehennem.
Kur shoferi e degjoi këtë ,u hidherua dhe e ndali veturen dhe i nxorri jashte te gjithe pasagjeret,por…por u befasuan që të gjithe kur pane vajza kishte mbetur e vdekur ne veture.

Po mbeti e vdekur qe te shkoje atje ku kerkonte para pak çastesh...
E lusim Allahun,subhanehu ve teala, te na mundesoje te vdesim besimtarë,te na forcoje ne fene e Tij,te na e beje te dashur besimin dhe t'a stolise me te zemren tone,te na e beje te urrejtur pabesimin dhe hipokrizine si dhe t'a beje te pakendshem

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Tregim i vërte e jo trillim....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: