islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tërmeti në Haiti (2010) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tërmeti në Haiti (2010) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tërmeti në Haiti (2010) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tërmeti në Haiti (2010) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tërmeti në Haiti (2010) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tërmeti në Haiti (2010) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Tërmeti në Haiti (2010) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Tërmeti në Haiti (2010) Empty20%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Tërmeti në Haiti (2010) Empty7%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Tërmeti në Haiti (2010) Empty7%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Tërmeti në Haiti (2010) Empty7%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Tërmeti në Haiti (2010) Empty7%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Tërmeti në Haiti (2010) Empty7%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Tërmeti në Haiti (2010) Empty7%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Tërmeti në Haiti (2010) Empty37%Tërmeti në Haiti (2010) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tërmeti në Haiti (2010)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Tërmeti në Haiti (2010) Empty
MesazhTitulli: Tërmeti në Haiti (2010)   Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 24 Nov 2010 - 21:23

Tërmeti në Haiti (2010) 800pxhaitiearthquakedam


Tërmeti në Haiti (2010)
Më 12 Janar, në Haiti ndodhi një ndër tërmetet më të mëdha që ai vend ka pasuar, perëndimi i ishullit Hispaniola (Haiti), pësoi një trazirë natyrore. Ky tërmet shkatërroi më shumë se 90% të Haitit jugor, ku bën pjesë edhe kryeqyteti Port-au-Prince, i cili u prek thellë nga ky shaktërrim natyror. Qeveria Haitiane ka raportuar se kanë vdekur më shumë se 330,000 njerëz , jane shpallur te humbur me shume se 1,000,000 banore dhe jane shkatërruar më shumë se 30,000 ndërtesa.
Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Tërmeti në Haiti (2010) Empty
MesazhTitulli: Re: Tërmeti në Haiti (2010)   Tërmeti në Haiti (2010) EmptyWed 24 Nov 2010 - 21:35

Tërmeti në Haiti (2010) Haitiearthquaket1larg
Shtetet që pasuan tërmetet më shumë
Data 16:53:10, 12 Janar 2010 (−05:00) (2010-01-12T16:53:10−05:00)
21:53:10, 12 Janar 2010 (UTC) (2010-01-12T21:53:10Z)
Madhësia 7.0 Mw
Thellësia 13
Vendndodhja e epiqendrës 18°27′25″N 72°31′59″W / 18.457°N 72.533°W / 18.457; -72.533
Shteti apo regjioni i prekur Haiti
Intensiteti Max. MM X
Të mbytur 230,000 të vdekur të konfirmuar[1]


Më 12 Janar, 2010, ditë e martë ora 21:53 në Haiti[2], ndodhi një ndër tërmetet më të mëdha në Amerikën qëndrore.Qytetet më të shkatrruara dhe më të prekura nga tëmeti ishin Léogâne[3], Port-au-Prince (kryeqyteti i Haitit)[4], kjo bëri që në Haiti 1/4 e popullatës të vdiqnin dhe një pjesë tjetër e tyre të humbur. Rreth 200.000 persona janë gjendur të vdekur kur dhe mijëra tjerë nuk janë të gjetur ende. Banorët e Haitit jugorë sidomos të rrethinës së kryeqyteti kanë humbur vendet e tyre.Shkatërrimet
Qeveria e Haitit, ka bërë publike se rreth 215.000 deri 230.000[5] njerëz janë të vdekur kurs një shumë më e madhe prej kësaj rreth 300.000 janë të humbur kurse dhe 1.000.000 pa strehim.[6] Gjithashtu nga lajmet janë të publikur rreth 30.000 ndërtesa të mëdha janë shembur nga tërmeti kurse dhe shumë tjera.[7]


Prapafusha
Ishulli Hispaniola (Haiti dhe Republika Dominikane), do jetë një ndër shkatërrimet më të mëdha në historinë e tërmeteve, duke përmendur banorët, ndërtesat etj.Tërmeti në Haiti (2010) Hai11672458resize

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
 
Tërmeti në Haiti (2010)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: