islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
27 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 27 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty20%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty7%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty7%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty7%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty7%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty7%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty7%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty37%Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Plani për shkatërrimin e Mekes?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Plani për shkatërrimin e Mekes?! Empty
MesazhTitulli: Plani për shkatërrimin e Mekes?!   Plani për shkatërrimin e Mekes?! EmptyWed 8 Dec 2010 - 10:42

Plani për shkatërrimin e Mekes?! Plani-per-shkaterrimin-e-Mekkes-264x148Lajmi duket i pabesueshëm, por deri diku i vërtetë. Në foto, sipas planit të ri për ndërtimin e Mekkes, duket një mrekulli arkitektonike. A ka mundësi që ky të jetë një plan tërheqës për shkatërrimin (minimizimin e vlerës) që Qabesë së shenjtë?Plani i fondacionit të familjes mbretërore saude ka paraparë ngritjen e ndërtesave gjigante, me formë astronomike, të cilat do të mund ta rrethojnë tërësisht Qabenë. Sipas këtij plani, pamja e Qabesë së shenjtë zbehet tej mase, kurse rëndësia historike e qytetit të Mekes humbet, karshi shkëlqimit të saj betonik, duke humbur kështu të gjitha shenjat e një qyteti të shenjtë dhe të lashtë, me vlera universale.Nuk janë të pakt ata që e kundërshtojnë këtë plan të zgjerimit të ndërtimit në këto përmasa përreth Qabesë, mirëpo, sa zëri i këtyre po dëgjohet, tregon vetë fakti se zbatimi i planit, tani më, ka filluar dhe pas dy vitesh pritet që të përfundojnë punimet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Plani për shkatërrimin e Mekes?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: