islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty20%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty7%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty7%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty7%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty7%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty7%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty7%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty37%Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA Empty
MesazhTitulli: Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA   Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA EmptyThu 9 Dec 2010 - 10:29

Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA %28u59u%29Frits-Bolkestein
Në librin e shkruar nga i mbijetuari i Holokaustit, Frits Bolkestein citohet të ketë thënë se hebrenjtë nuk kanë të ardhme në Holandë; deklaratë e ndjekur nga komentet kritike të anëtarëve të koalicionit, që thonë se emigracioni nuk është përgjigje.

Një politikan i shquar holandez ndezi debate të ashpra këtë javë në Holandë pasi deklaroi se hebrenjtë praktikantë “nuk kanë të ardhme këtu, dhe duhet të emigrojnë për në SHBA ose Izrael”.Deklarata e bërë nga Frits Bolkestein, ish-komisioner evropian dhe ish-kreu i partisë së djathtë në pushtet VVD, u publikua në librin e sapodalë në qarkullim, të shkruar nga Manfred Gerstenfeld, një holandez i cili i ka mbijetuar Holokaustit. Aktualisht Gerstenfeld është hulumtues i lartë në Qendrën e Jerusalemit për Çështjet Publike.Bolkstein mbështeti deklaratën e tij duke theksuar se rritja e incidenteve anti-semitike në Holandë në dekadat e kaluara kishte bërë atë që të kishte besim të kufizuar në aftësinë e qeverisë për të luftuar anti-semitizmin.Të menjëhershme ishin reagimet. Mes të tjerëve, lideri i partisë anti-islamike, Gert Wilders reagoi duke thënë se “nuk janë hebrenjtë ata që duhet të emigrojnë, por anti-semitët marokenë”.Holanda ka një komunitet hebrenjsh prej rreth 40 mijë personash. Sipas një raporti të policisë, gjatë vitit 2009 janë vënë re 209 incidente me objektiv hebrenjtë, numër ky që përbën rritje me 48 për qind krahasuar me vitin 2008./Start/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Hebrenjtë e Holandës duhet të emigrojnë në Izrael ose SHBA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: