islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 26 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty20%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty7%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty7%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty7%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty7%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty7%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty7%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty37%Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Empty
MesazhTitulli: Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete   Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete EmptySun 19 Dec 2010 - 15:37

Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete Flamuri-palestineze-264x167
Bolivia kishte shpallur se e njihte Palestinën si një shtet sovran brenda kufijve të vitit 1967.
Ashtu siç ka njoftuar agjencia e lajmeve palestineze “Maan”,
presidenti bolivian, Evo Morales, këtë e ka bërë të njohur gjatë samitit
afrikano-jugor të bllokut tregtar në Mercosur të Brazilit.
Presidenti palestinezë, Mahmud Abbas, e ka përshëndetur një vendim të
tillë, duke e falënderuar Moralesin për përkrahjen e tij ndaj
palestinezëve.
Nga ana tjetër, Ministria izraelite e punëve të jashtme e ka gjykuar
vendimin për njohje, duke paralajmëruar se një gjë e tillë nuk ndihmon
në procesin e paqes.
Disa shtete të tjera afrikano-jugore, gjatë disa javëve të fundit, e
kanë njohur Palestinën si shtet të pavarur, ndërkohë që, Uruguai ka
njoftuar se një veprim të këtillë do të ndërmarr në fillim të vitit të
ardhshëm.
Kjo ka ndodhur në kohën e ndërprerjes së bisedimeve për arritjet e
paqes, pasi që pala palestineze nuk dëshiron të negociojë përderisa
Izraeli nuk i përmbahet moratoriumit për ndërtimin e vendbanimeve
hebraike në Bregun e okupuar perëndimor.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës më herët hoqën dorë nga përpjekjet
për ta bindur Izraelin që t’i përmbahet moratoriumit dhe tani përpiqen
që të ndërmjetësojnë në bisedimet indirekte, mirëpo këto i ka refuzuar
pala arabe, përderisa nuk merr garanci nga Uashingtoni se bisedimet do
të bazohen në kufijtë e vitit 1967.
Ndërkohë, Izraeli e ka kritikuar ashpër Norvegjinë për shkak se e ka
transformuar statusin e përfaqësuesve palestinezë në Oslo, duke e njohur
si përfaqësi diplomatike. Kështu kanë vepruar edhe disa shtete të
tjera, gjatë disa muajve të fundit, duke e transformuar statusin e
përfaqësuesve palestinezë.
Të parët që këtë e bënë ishin Shtetet e Bashkuara, e janë ndjekur edhe nga Franca, Spanja dhe Portugalia, raporton Haartz.
Pala palestineze, me sa duket, kërkon alternativa për t’u kyçur në
bisedime sërish, ndër të tjerash, është edhe ajo që në OKB të shpallet
pavarësia e Palestinës, ka thënë shumë hapur Mahmud Abbas.
Pavarësia e Palestinës u shpall në mënyrë të njëanshme në vitin 1988
në Algjeri, dhe prej atëherë atë e kanë njohur mbi 100 shtete.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Deri më tani Palestinën e kanë njohur mbi 100 shtete
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: