islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
27 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 27 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty20%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty7%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty7%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty7%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty7%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty7%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty7%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty37%Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Empty
MesazhTitulli: Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit   Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit EmptySun 2 Jan 2011 - 16:59

Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit Thumbnail.php?file=antidiskriminim_302791754Ligji i diskutueshëm kundër diskriminimit sot hyri në fuqi. Me këtë
ligj parashikohet ndalimi i çdo lloj diskriminimi të drejtpërdrejtë apo
indirekt. Ndërsa përfshin një numër të madh fushash duke filluar nga
arsimi, shkenca, sporti, marrëdhëniet e punës, sigurimi social,
anëtarësimi në sindikatë, parti politike, OJQ dhe të tjera.
Megjithatë ky ligj në periudhën e kaluar hasi në kritika të shumta të
opinionit ndërkombëtar por edhe vendas. Madje kritika të ashpra u
drejtuan edhe me raportin e fundit të Komisionit Evropian, ku sipas të
cilëve në fushën e anti-diskriminimit vendi ka arritur përparim të
kufizuar. Në raport thuhej: “Propozim ligji është miratuar dhe përfshin
një listë të gjatë të ndalimit të diskriminimit si dhe parashikon
formimin e komisionit për anti-diskriminim. Megjithatë ligji nuk
përfshin ‘orientimin seksual’ si bazë për diskriminim dhe ligji nuk
përputhet plotësisht me ‘acquis’. Kualiteti i dialogut për ligjin ishte i
ulët. Debatet në parlament ishin kundërthënëse kurse kritikat nga
shoqëria civile dhe komuniteti ndërkombëtar nuk u morën në konsideratë.
Nga ana tjetër shqetësuese janë stigmatizimi dhe incidentet e
diskriminimit të homoseksualëve.” Sipas KE-së qeveria duhej të
vetëdijësohet për nevojën e respektimit dhe tolerancën ndaj diveristetet
thuhej në raport.
Por, nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ishin arsyetuar se
edhe homoseksualët mund të kërkojnë mbrojtje pasi ligji parasheh
‘diskriminim në baza tjera’ pavarësisht se nuk thuhet në mënyrë
eksplicite.
Ligji parashikonte edhe formimin e komisionit për anti-diskriminim.
Por, edhe gjatë formimit të tij opozita pati kritikuar se të zgjedhurit,
janë persona pa asnjë lloje përvoje në këtë fushë. Kurse OJQ-të kishin
reaguar se ligji sipas tyre nuk do të jetë efikase meqë nuk do të
shtrihet në gjithë rajonin por vetëm në Shkup dhe se komisioni do të
veprojë vetëm kur palët do të kenë fakte se kenë qenë të diskriminuar.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hyn në fuqi ligji kundër diskriminimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: