islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty20%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty7%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty7%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty7%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty7%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty7%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty7%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty37%Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit Empty
MesazhTitulli: Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit   Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit EmptyTue 22 Feb 2011 - 12:30

Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabitE marte 25 Janar 2011 16:35

Është hera e parë që gati të gjitha universitetet e Turqisë kanë hequr dorë nga ndalimi i hixhabit për studente
Edhe pse ende nuk është aprovuar deri në fund legjislacioni i cili
anulon imponimin laik të bartjes së hixhabit, në praktikë gjërat janë
duke shkuar sipas planit të dizajnuar nga njerëzit që me dekada janë
duke luftuar kundër padrejtësisë sekulariste.
Ndryshimi në këtë çështje u zhvillua në shtator të vitit të kaluar,
pasi partia e kryeministrit Tayip Erdogan fitoi në referendum mbi
ndryshimet kushtetuese, dhe pasi që qeveria turke ka marrë vendim me anë
të së cilit kërkohet mbrojtja e të studenteve të cilët bartin hixhabin.
Për fat të keq, mbetjet e sistemit sekularist edhe më tej përpiqen me
imponimin e ndalim të hixhabit, por dita ditës ata janë duke humbur
këtë betejë të rëndësishme. Nuk është larg dita që përmes ndryshimit të
kushtetutës turke edhe kjo çështje të zgjidhet përfundimisht. Tani për
tani, është e rëndësishme çfarë po ndodh në praktikë. /islamgjakova.net/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Turqi: Gati të gjitha universitetet hoqën dorë nga ndalimi i hixhabit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: