islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty20%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty7%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty7%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty7%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty7%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty7%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty7%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty37%Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
MesazhTitulli: Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan   Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyMon 28 Feb 2011 - 9:20

Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Nexhmetin_erbakan-264x198


Turqia është në zi…


Një nga emrat e njohur të politikës turke, ish kryeministri Nexhmetin Erbakan, u nda nga jeta në Ankara.


Nexhmetin Erbakan në datën 3 Janar 2011 i konstatuar me qelbëzim në damarë u shtrua në spital.


Pas daljes nga spitali, në 21 Janar, u shtrua përsëri në spital për tu kuruar.


Në deklaratën e bërë nga spitali thuhej se Nexhmetin Erbakan u nda nga jeta sot në orën 11:40.


Erbakan, lindi në Sinop në vitin 1926.


Në vitin 1969 ai filloi jetën politike si deputet i pavarur nga Konja dhe në vitin 1970 së bashku me shokët e afërt krijoi partinë e parë të Pikëpamjes Kombëtare, Partia Kombëtare Rendit.


Partia e cila u mbyll me revolucionin e vitit 1971 u zëvendësua me Partinë Kombëtare Shpëtimi.


Me ndalimet dhe kufizimet politike që u sollën në vitin 1980, ai u detyrua të qëndrojë larg politikës deri në vitin 1987.


Në vitin 1987 Erbakan u zgjodh Kryetar i Partisë së Mirëqenies dhe me këtë parti ai fitoi në zgjedhjet e vitit 1995.


Pas zgjedhjeve Erbakan kreu detyrën si Kryeministri i 54-ët i Turqisë.


Në procesin e 28 Shkurtit me mbylljen e Partisë së Mirëqenies, Erbakani u ndalua të marrë pjesë në jetën politike për 5 vjet.


Në kongresin e fundit të Partisë SAADET ai u zgjodh përsëri kryetar.


Trupi i Nexhmetin Erbakanit do të varroset në varrezën familjare në MERKEZ EFENDI të Stambollit pas namazit të xhenazes që do të falet në Xhaminë Fatih në 1 mars 2011.


(TRT)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
MesazhTitulli: Re: Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan   Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyMon 28 Feb 2011 - 19:39

Allahu e meshirofte Erbakanin Allahu inshallah e shperblen me xhennet

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
MesazhTitulli: Re: Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan   Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyMon 28 Feb 2011 - 19:55

kalu in-na lil-lahi wein-na ilejhi raxhiune

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
MesazhTitulli: Re: Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan   Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan EmptyMon 28 Feb 2011 - 21:57

po e kam shkrujt kete lajm pse e ke riperserit o hoxho ky mesazh fshihet.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty
MesazhTitulli: Re: Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan   Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndahet nga jeta ish Kryeministri turk Nexhmetin Erbakan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: