islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
DUA NGA HADITHET EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
DUA NGA HADITHET EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
DUA NGA HADITHET EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
DUA NGA HADITHET EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
DUA NGA HADITHET EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
DUA NGA HADITHET EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
DUA NGA HADITHET EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
DUA NGA HADITHET EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
DUA NGA HADITHET EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
DUA NGA HADITHET EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
DUA NGA HADITHET EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
DUA NGA HADITHET EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
DUA NGA HADITHET EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
DUA NGA HADITHET EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
DUA NGA HADITHET EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
DUA NGA HADITHET EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
DUA NGA HADITHET EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
DUA NGA HADITHET EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
DUA NGA HADITHET EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
DUA NGA HADITHET EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
DUA NGA HADITHET EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
DUA NGA HADITHET EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
DUA NGA HADITHET EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
DUA NGA HADITHET EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
DUA NGA HADITHET EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
DUA NGA HADITHET EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
DUA NGA HADITHET EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
DUA NGA HADITHET EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
DUA NGA HADITHET EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
DUA NGA HADITHET EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
DUA NGA HADITHET EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
DUA NGA HADITHET EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
DUA NGA HADITHET EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
DUA NGA HADITHET EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
DUA NGA HADITHET EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
DUA NGA HADITHET EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
DUA NGA HADITHET EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
DUA NGA HADITHET EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
DUA NGA HADITHET EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
DUA NGA HADITHET EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
DUA NGA HADITHET Empty96%DUA NGA HADITHET Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
DUA NGA HADITHET Empty0%DUA NGA HADITHET Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
DUA NGA HADITHET Empty0%DUA NGA HADITHET Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
DUA NGA HADITHET Empty0%DUA NGA HADITHET Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
DUA NGA HADITHET Empty1%DUA NGA HADITHET Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
DUA NGA HADITHET Empty2%DUA NGA HADITHET Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 DUA NGA HADITHET

Shko poshtë 
AutoriMesazh
muslimanja
Antar-aktiv
Antar-aktiv
muslimanja


Numri i postimeve : 148
Data e regjistrimit : 18/09/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : Kosovë

DUA NGA HADITHET Empty
MesazhTitulli: DUA NGA HADITHET   DUA NGA HADITHET EmptyThu 9 Jun 2011 - 10:27

"Allahu im, une te lus per udhezim dhe devotshmeri, per deliresi dhe mevetesi."(Muslimi)

"Allahu im, me fal, me meshiro, me udhezo, me jep shendet dhe me furnizo."(Muslimi)

"Allahu im, sjelles i zemrave, silli zemrat tona kah nenshtrimi ndaj Teje.(Muslimi)

"Kerkoni mbrojtjen e Allahut nga presionet e sprovave, nga thellesite e fatkeqesise, nga keqesimi i fatit dhe nga gezimi i armikut." (Muttefekun alejhi)

"Allahu im, ma permireso fene time, qe eshte mbrojtja e jetes punes sime, ma permireso dunjane time, ne te cilen eshte jeta ime e tashme, ma permireso ahiretin tim, ne te cilin eshte kthimi im, ma ben jeten shtese e cdo te mire dhe vdekjen te sigurt (qete) nga cdo e keqe."(Muslimi)

"Allahu im, me udhezo dhe me mbeshtet ne Ty." (tr. Ali r.a)

"Allahu im, kerkoj mbrojtje tek Ti, nga paaftesia dhe pertacia, nga frika, pafuqia dhe koprracia, Allahu im, kerkoj mbrojtje tek Ti nga denimi i varrit dhe kerkoj mbrojtje tek Ti nga sprovat e jetes dhe te vdekjes." (tr.Enesi r.a)

"Allahu im vertet une i kam bere vetes shume dhune dhe meqe mekatet nuk i fal kush tjeter pervec Teje, atehere me fal me faljen Tende dhe meshirohu ndaj meje. Vertet Ti je fales dhe meshirues i madh." (Muttefekun alejhi)

"Allahu im te mbeshtetem Ty nga e keqja e asaj c'kam vepruar dhe nga e keqja e asaj qe nuk e kam vepruar." (Muslimi)

"Allahu im, te mbeshtetem Ty nga nderprerja e dhuntive Tua, nga nderrimi i mbrojtjes Tende, nga zemerimi Yt i papritur dhe nga cdo hidherim Yti." (Muslimi)

"Allahu im, te mbeshtetem Ty nga gerbula, cmenduria, zgjeba dhe nga te gjitha semundjet e shemturara." (Ebu Davud)

"Allahu im, te mbeshtetem Ty nga paaftesia dhe pertacia, nga koprracia dhe pafuqia dhe nga denimi i varrit. Allahu im, m'i jep devotshmeri shpirtit tim, ma pastro shpirtin tim, sepse Ti je pastruesi me i mire, Ti je miku dhe mbrojtesi im personal. Allahu im, te mbeshtetem Ty nga dija e padobishme dhe zemra jo e devotshme, nga shpirti i pangishem dhe nga lutja te ciles nuk i pergjigjesh." (Muslimi)

"Allahu im, te mbeshtetem Ty nga punet e qortuara morale, veprimore dhe te vullnetit."(Tirmidhiu)

"Allahu im, Ty te dorezohem, Ty te besoj. Ty te mbeshtetem, te Ti marr siguri, me ndihmen Tende luftoj dhe per Ty hidherohem, dhe Ty te drejtohem per zgjedhje, prandaj me fal c'kam vepruar me heret dhe me vone, c'kam fshehur dhe c'kam komunikuar. Ti je i pari dhe Ti je i mbrami, nuk ka hyjni tjeter pervec Teje." (Muttefekun alejhi)

"Allahu im, te mbeshtetem ty nga sprovat e zjarrit dhe nga denimi i Xhehenemit, nga e keqja e pasurise dhe e varferise." (Ebu Davud)

"Allahu im, te mbeshtetem Ty nga e keqja e te degjuarit tim, nga e keqja e te pamurit tim, nga e keqja e gjuhes sime, nga e keqja e epshit tim." (Ebu Davud)

"Allahu im, me kenaq me hallallin Tende nga harami Yt, dhe me ben te mevetesishem me miresine Tende." (Tirmidhiu)

"Allahu im, me frymezo me orientim te drejte dhe me ruaj nga e keqja e vetvetes sime." (Tirmidhiu)

"...Allahun luteni per shendet ne kete bote dhe ne ahiret."(Tirmidhiu)

" O levizes i zemrave, perforcoje zemren time ne fene Tende." (Tirmidhiu)

"Allahu im, une te lus per meshiren Tende te obligushme, per faljen Tende dhe shpetimin Tend te domosdoshem nga cdo mekat dhe perfitimin nga cdo e mire, per fitoren me Xhennet dhe per shpetimin nga zjarri." (Hakim Ebu Abdullah)

"Allahu im, une te lus per te miren per te cilen te ka lutur Pejgamberi Yt, Muhammedi s.a.s, dhe te mbeshtetem Ty nga e keqja e atij nga e cila te eshte mbeshtetur Pejgamberi Yt, Muhammedi s.a.s. Allahu im, Ti je Ai qe ndihmon dhe vetem Ti je arrites i qellimeve tona. Nuk ka force as fuqi pa ndihmen e Allahut". (Tirmidhiu)

Dua te ndryshme

"O Zoti yne! Na i zbut zemrat, na e shenderro tmerrin e brengave ne hare, na trimero kur na kaplon frika"

"O Zoti yne! Freskoji shpirtrat tane me bindje te paluhatshme dhe shuaje prushin e shpirtrave, te ndezur nga trazimet, me ujin e besimit"

"O Zoti yne! largoje prej nesh merzine dhe pikellimin, lesho mbi syte tane, te frikesuar, siguri, mbi shpirtrat e shqetesuar, qetesi, dhe hapi dyert e zgjidhjes me shpejtesi"

"O Zot! Mundesoji syve te mi ta shohin Driten Tende dhe te humburve ta gjejne rrugen e drejte"

"O Zot! Shuaji pershperitjet e zerit te se keqes, prej nesh, dhe largo nga ne çdo gje qe shpie ne pesimizem dhe ne shkaterrim"

"O Zot i Madh! Na bej prej atyre qe frikesohen vetem prej Teje dhe prej asgjeje tjeter, e mos na bej prej atyre qe frikesohen nga çdo gje tjeter perveç Teje"

Keto dua jan selektuar nga libri "Rijadu salihin"
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DUA NGA HADITHET
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ajetet dhe hadithet e agjërimit
» Foto Hadithe Hadithet 9 dhe 10
» Shkolla juridike hanefite dhe hadithet
» [Tregim nga Hadithet] Ç'ke? Pse të shoh të pikëlluar?
» [Tregim nga Hadithet] Ibadetçiu dhe gruaja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm-
Kërce tek: