islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty96%Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty0%Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty0%Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty0%Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty1%Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty2%Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
adrijan
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt


Numri i postimeve : 18
Data e regjistrimit : 11/10/2010

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyThu 16 Dec 2010 - 21:53

SELAM ALEJKUM O VELLA I DASHUR ALLAHU te shperbleft per kta audio ligjerata po linket spo punojn a ka mundesi me i mar dikun tjeter apo ta rregullojsh per me i shkarku Eselamu aljekum

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 17 Dec 2010 - 12:52

alejkum selam po vlla tash i pash linkat inshallah do ti rregullooj sepse nuk me ka be interneti sepse rrym nuk kemi pasur dje komplet diten, kur te kthehem, ne shpi nga puna do te rregulloj dic.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Ja disa ligjerata mp3 per degjim e shkakrim nga Dr.Zekirja Bjarami    Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySat 18 Dec 2010 - 21:59


Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Tue 18 Jan 2011 - 11:36, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySat 18 Dec 2010 - 22:01

Ja i vuna nalt keto ligjerata te upladuara nga une sepse ato nuk u ban webfaqja ku i kan upladu.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyMon 3 Jan 2011 - 10:42

I kemi vendosur edhe 4 Ligjerata te reja shikoni ne list.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyTue 18 Jan 2011 - 11:37

Edhe 15 Ligjerata te shtuara ne Box ku i keni per degjim dhe shkakrim te parat ne list jan te shtura.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 12 Jun 2011 - 21:56

N
Ligjeruesi dhe Ligjerata Ndegjo
Shkarko
1
_Zekerija Bajrami-Vlera e Huas;14.66 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
2
Dr.Zekerija Bajrami- Kuranin nuk e perpiloi Muhamedi a.s. por ai eshte fjale e All-llahut xh.sh;11.62 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].
SHKARKO
3
Dr.Zekerija Bajrami-Kujdes nga hipokritet dhe veset e tyre;12.64 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
4
Dr.Zekerija Bajrami-Keto qe ty po ti spjegojme o Muhamed jane nga Zoti yt;14.61 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
5
Dr.Zekerija Bajrami- Ju jeni populli me i drejte dhe do te jeni deshmitare ndaj te tjereve_;14.68 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
6
Dr.Zekerija Bajrami flet per medhhebet;1.66 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
7
Dr.Zekerija Bajrami - Këshill për të ritë musliman;18.11 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
8
Dr. Zekerija Bajrami - O Vella dhe ti moter pse nuk don te falesh;49.01 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
9
Disa njerez te mahnitin me fjale por ata jane qrmiq te perbetuar;30.78 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
10


Arroganca e jahudij ve ndaj Musait a.s._Zekerija Bajrami;12.33 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
11
Dr.Zekerija Bajrami - Pendimi;19.92 MB
Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
12
Dr.Zeekrija Bajrami-Grupi i tret munafikët;7.27 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
13
Dr.Zekerijah Bajrami-Namazi;39.17 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
14
Dr.Zekrija Bajrami- Prse qafirat tallen me Musliman;14.55 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
15
Dr.Zekerija Bajrami- Mbane me farefisin lidhjet;14.01 MB


Hosted by [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
16
Dr.Zekerija Bajrami - Si duhet ta ruajm vllezerine tone;26.40 MB


Punuar nga[You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
17
Dr.Zekerija Bajrami - Emri i Allahut xh.sh ne zemren e cdo njeriu; 31.14 MB


Punuar nga[You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Ja edhe dy ligjerata të reja nga Dr.Zekerija Bajrami   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 3 Jul 2011 - 14:42

18
Dr.zekerija Bajrami - kane deshtuar ata qe i mbysin femijet e vet nga mosdijaUpladuar nga [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

Shkarko
19
Dr.Zekerija Bajrami - Prezenca e hoxhes e as kendimi i mevludit nuk i lajne gjunahet tonaUpladuar nga [You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

Shkarko

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 17 Jul 2011 - 16:05

20.Dr.Zekerija Bajrami-Qëndrimi islamit ndaj femrës14.06 MB
NdëgjoShkarko
21.Dr.Zekerija Bjarami-Luftrat e Pejgamberit a.s janë mësim për ne.53.56 MBNdëgjoShkarko
22.Dr.Zekerija Bajrami-Imani në brendi islami në praktik23.36 MBNdëgjoShkarko
23.Dr.Zekerija Bjarami-Pse Allahu xh.sh Pejgamberve u ka dhënë muxhize.35.40 MBNdëgjoShkarko

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Sun 15 Apr 2012 - 12:12, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
muslimanja
Antar-aktiv
Antar-aktiv
muslimanja

Numri i postimeve : 148
Data e regjistrimit : 18/09/2010
Mosha : 26
Nacionaliteti-Sheti : Kosovë

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 17 Jul 2011 - 16:15

All-llahu e Shpërbleftë Hoxhën Zekerija Bajramin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 15 Apr 2012 - 12:22

24
Dr.Zekerija Bajrami-Askush nuk mund të ndërmjetësojë pa lejen e Allahut xh.sh
29.36 Mb mp3[You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
25
Dr.Zekerija Bajrami-Ngrënia me dorën e majtë (pyetje përgjigje)
2.07 Mb mp3[You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
26
Dr.Zekerija Bajrami-Xhinët Frigohen prej njerëzve më shumë se sa njerëzit që Frigohen prej tyre.
32.05 Mb mp3[You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 40

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyWed 18 Apr 2012 - 20:34

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 71735 Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 208976 Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 21650 cheers
Admin shkruajti:
20.Dr.Zekerija Bajrami-Qëndrimi islamit ndaj femrës14.06 MB
NdëgjoShkarko
21.Dr.Zekerija Bjarami-Luftrat e Pejgamberit a.s janë mësim për ne.53.56 MBNdëgjoShkarko
22.Dr.Zekerija Bajrami-Imani në brendi islami në praktik23.36 MBNdëgjoShkarko
23.Dr.Zekerija Bjarami-Pse Allahu xh.sh Pejgamberve u ka dhënë muxhize.35.40 MBNdëgjoShkarko
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fadil-jashari
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 29/07/2012

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptySun 29 Jul 2012 - 1:48

adrijan shkruajti:
SELAM ALEJKUM O VELLA I DASHUR ALLAHU te shperbleft per kta audio ligjerata po linket spo punojn a ka mundesi me i mar dikun tjeter apo ta rregullojsh per me i shkarku Eselamu aljekum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyMon 6 Aug 2012 - 20:26

We alejkumu selam vlla e provova nje me e shkarku mire ishte linku mire dhe e shkarkova ndoshta kenk ju problem me kompjuterin apo internetin.
Wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim EmptyFri 30 Nov 2012 - 14:43

27
Dr.Zekerija Bajrami Perse duhet te kujdesemi per palestinen17.00 MB
[You must be registered and logged in to see this link.].[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].

SHKARKO
28
Dr.Zekirja Bajrami - kapuni te gjithe per litarin e allahut xh.sh
8.00 MB

[You must be registered and logged in to see this link.].
[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].


SHKARKO
29
Dr. Zekerija Bajrami-Largimi i ademit a.s nga xhenneti
14.00 MB

[You must be registered and logged in to see this link.].[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].


SHKARKO
30
Dr. Zekerija Bajrami-Fjala e mire (shehadeti)44.00 MB
[You must be registered and logged in to see this link.].[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].


SHKARKO
31
Dr Zekerija Bajrami Vetem bashkimi islam eshte shpetim per ne

17.00 MB

[You must be registered and logged in to see this link.].[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].


SHKARKO
32
Dr Zekerija ajrami o zot mos lejo qe pas udhezimit te devijojme18.00 MB
[You must be registered and logged in to see this link.]. [You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].


SHKARKO
33
Dr.Zekerija Bajrami - perse duhet te kujdesemi per palestinen17.00 MB
[You must be registered and logged in to see this link.].[You must be registered and logged in to see this link.] - [You must be registered and logged in to see this link.].


SHKARKO

Allahu ju shperbleft per postimin.
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim   Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Audio Ligjerata-
Kërce tek: