islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty20%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty7%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty7%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty7%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty7%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty7%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty7%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty37%PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik Empty
MesazhTitulli: PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik   PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik EmptySat 2 Jul 2011 - 14:47

Shoqata e Botuesve Shqiptarë është themeluar në vitin 2000 dhe grumbullon numrin më të madh të botuesve shqiptarë në Republikën e Maqedonisë. Në mesin e aktiviteteve të ndryshme që ka realizuar deri tani SHBSH, organizimi i panaireve të librit dhe pjesëmarrja në panaire rajonale dhe ndërkombëtare ka qenë prioritet i saj. Në këtë drejtim, për këto gati 11 (njëmbëdhjetë) vjet të veprimit të vet, SHBSH ka zhvilluar 19 (nëntëmbëdhjetë) panaire të librit në qytete të ndryshme të vendit, përfshirë këtu edhe Gostivarin.

Në drejtim të vazhdimit të kësaj tradite pozitive, Shoqata e Botuesve Shqiptarë planifikon që edhe sivjet të organizojë panairin e librit shqip “Gostivari 2011”. Ky do të jetë panairi i tretë me radhë që SHBSH realizon në qytetin e Gostivarit, ndërsa pritjet tona janë që aty të marrin pjesë më shumë botues nga Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova.

]Me respekt!

Muhamed Murtezi, kryetar i SHBSH-së

Afet Beadini, drejtor i panairit të librit “Gostivari 2011”
kliko per te shikuar reklamen e panairit.
https://www.facebook.com/video/video.php?v=1778094862062PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik 259846_1777643850787_1530103268_31384386_8163124_shttps://www.facebook.com/video/video.php?v=1778094862062
kliko per ti shikuar botimet thesari
https://www.facebook.com/video/video.php?v=1775371913990&comments
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PANIRI I III I LIBRIT GOSTIVARI 2011 13-16 korrik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: