islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty20%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty7%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty7%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty7%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty7%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty7%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty7%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty37%Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
MesazhTitulli: Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011   Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 28 Apr 2011 - 21:18

Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 do të organizohet për gjashtë ditë me radh në sallën e kuqe mbi pallatin e rinisë dhe do të ofroj një shumëllojshmëri të botimeve vendore, rajonale dhe botërore. Ky panair u inicua nga Unioni i Botuesëve të Kosovës (UBK).

Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011, është një aktivitet që në vete ngërthen mundësi të shumta të promovimit të librit dhe dijes në Kosovë. Për dallim prej organizimit të panaireve të librit ndër vitet e kaluara dhe rezultateve të treguara, që nuk kanë qenë të munguara, këtë vit organizimi i panairit do të jap mundësin e prezentimit një spektri të gjërë të industrisë së publikimeve, dhe po ashtu do të përfshij një sërë befasish.

Në këtë panair do të mundësohet një hapësirë e veçantë për vendosje të një stende që do të jetë më shërbim direkt nga botuesit pjesëmarrës të panairit që në mënyrë vullnetare të dhurojnë libra për biblotekat nga Presheva, Medvegja dhe Bujanovci.

Konfirmimi i pjesëmarrjes nga i gjithë spektri botues nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi, Gjermania, Anglia si dhe pranimi pozitiv i ftesës (me mundësi pjesëmarrjeje) nga botuesit e Kroacisë, Greqisë, dhe Austrisë ofron vlera të veçanta dhe krenari për botuesin dhe shkrimtarin Kosovarë që do të ketë mundësin e zgjerimit të bashkpunimeve të ndryshme në fusha të ndryshme. Kjo ngjarje do të gjeneroj edhe më shumë shitje për sektorin e turizmit në Kosovë duke marrë parasyshë promovimin e drejtëpërdrejtë që i bëhet Kosoves.Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 188165_136785219727424_46979_n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: