islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty20%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty7%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty7%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty7%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty7%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty7%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty7%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty37%Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
MesazhTitulli: Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!   Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 10 Aug 2011 - 14:07

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi , ishte i dehur dhe theu disa gjera .
Gruaja e coi ne dhomen e gjumit dhe pastroi gjithcka .

Diten tjeter , kur u ngrit , burri mendoi se gruaja do te ishte shume e nevrikosur me te dhe filloi te lutej qe mos behej ndonj ''lufte'' midis te dyve.

Ai gjeti nje shenim mbi tryeze ....''I dashur, mengjesi yt i preferuar eshte gati . Mua me duhet te dal heret sepse kam per te blere disa gjera, por do te nxitoj qe te kthehem shpejt tek ty shpirti im .Te dua .....''

Burri mbeti shume i cuditur dhe pyet djalin : ''Cfare ndodhi dje ne darke....???''
Djali i tha :''Kur mami u mundua te te conte ne shtrat , te te hiqte bluzen dhe te te rehatonte , ti ishe i pire dhe i the...
''Hej zonje , me ler rehat...! ! ! Une jam i martuar..!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!   Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! EmptyWed 10 Aug 2011 - 14:38

Me pelqen nje thenje te hoxhes se nderuara Zekirja , qe e thot me nje tubim ne Tetove " mos qaj si grat kur e ke humb vendin e burrit '' fiks i pershtate kesaj ngjarje

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bashkeshorti erdhi vone ne shtepi ...!!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: