islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të dish të Falenderosh EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të dish të Falenderosh EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të dish të Falenderosh EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të dish të Falenderosh EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të dish të Falenderosh EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të dish të Falenderosh EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të dish të Falenderosh EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të dish të Falenderosh EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të dish të Falenderosh EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të dish të Falenderosh EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të dish të Falenderosh EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të dish të Falenderosh EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të dish të Falenderosh EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të dish të Falenderosh EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të dish të Falenderosh EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të dish të Falenderosh EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të dish të Falenderosh EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të dish të Falenderosh EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të dish të Falenderosh EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të dish të Falenderosh EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të dish të Falenderosh EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të dish të Falenderosh EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të dish të Falenderosh EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të dish të Falenderosh EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të dish të Falenderosh EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të dish të Falenderosh EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të dish të Falenderosh EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të dish të Falenderosh EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të dish të Falenderosh EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të dish të Falenderosh EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të dish të Falenderosh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të dish të Falenderosh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të dish të Falenderosh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të dish të Falenderosh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të dish të Falenderosh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të dish të Falenderosh EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të dish të Falenderosh EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Të dish të Falenderosh EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Të dish të Falenderosh EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Të dish të Falenderosh EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Të dish të Falenderosh Empty20%Të dish të Falenderosh Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Të dish të Falenderosh Empty7%Të dish të Falenderosh Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Të dish të Falenderosh Empty7%Të dish të Falenderosh Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Të dish të Falenderosh Empty7%Të dish të Falenderosh Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Të dish të Falenderosh Empty7%Të dish të Falenderosh Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Të dish të Falenderosh Empty7%Të dish të Falenderosh Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Të dish të Falenderosh Empty7%Të dish të Falenderosh Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Të dish të Falenderosh Empty37%Të dish të Falenderosh Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të dish të Falenderosh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Të dish të Falenderosh Empty
MesazhTitulli: Të dish të Falenderosh   Të dish të Falenderosh EmptyMon 5 Dec 2011 - 11:51

Të dish të Falenderosh Perkujtodhefalendero
Kur ishit 1 vjeç ju lante dhe ushqente me duart e saj,ndërsa ju e falenderuat duke qarë gjithë natës e duke e lënë zgjuar
Kur ishit 2 vjeç ju mësoi të ecnit,ndërsa ju e falenderuat duke mos e dëgjuar kur ju kërkonte t`ju kishte pranë….
Kur ishit 3 vjeç ju përgatiste ushqimin me aq dashuri,ndërsa ju e falenderuat duke derdhur përherë pjatat poshtë tavolinës…
Kur ishit 4 vjeç ju blinte lapsa ngjyra ngjyra,ndërsa ju e falenderuat duke zhgaravitur të gjithë murret e shtëpisë…
Kur ishit 5 vjeç ju zbukuronte mes rroba aq të bukura,ndërsa ju e falenderuat duke u zhytur nëpër gropa balte…
Kur ishit 6 vjeç ju përcolli deri tek oborri I shkollës, nd0δrsa ju e falenderuat duke bërtitur gjithë rrugës: “nuk dua të shkoooj!....”
Kur ishit 7 vjeç ju dhuroi një top për të luajtur,ndërsa ju e falenderuat duke thyer xhamat e komshinjve…
Kur ishit 9 vjeç ju mësoi dua e lutje të shumta, ndërsa ju e falenderuat duke I harruar ato shumë shpejt.
Kur ishit 11 vjeç ju shoqëroi në kinema bashkë me shokët tuaj, ndërsa ju e falenderuat duke I thënë: “tani ti mos u ul pranë nesh…”
Kur ishit 12 vjeç nuk dëshironte të shihnit programe të dëmshme televizive, ndërsa ju e falenderuat duke I ndjekur ato ato sapo ajo largohej nga shtëpia….
Kur ishit 18 vjeç u kujdes për shpenzimet tuaja të shkollës, ndërsa ju e falenderuat duke u përqafuar me të tek dera e shkollës që shokët të mos ju shihnin….
Kur ishit 30 vjeç dëshiroi t`ju jepte ndonjë mendim për fëmijët tuaj, ndërsa ju e falenderuat duke I thënë: “lëri këto këshilla të prapamebetura…”
Kur ishit 50 vjeç ajo u sëmur shumë, ju gjetët kohë vetëm në fundjavë për ta vizituar.Ajo u lumturua aq shumë sa qau nga gëzimi,ndërsa ju e falenderuat duke I thënë: “këto pleqt bëhen nazeli si fëmijët….”
Një ditë ajo vdiq…
Dhe gjithë çka nuk kishit për të bërë deri atëherë, ra si një shigjetë në zemrën tuaj….


Allahu ju shperbleft per postimin.
I love you Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... I love you
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven www.islamieshtedrit.com Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të dish të Falenderosh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: